RTX 3090 ile mining yapmak

GTX 1660S ile 50 derece ortalamada (GPU ortalaması 50, VRAM sıcaklığı 3080 ve 3090 modelinde gözüküyor bu bir avantaj ancak zaten ısınmayacaktır yüksek modeller) aylık 700Tl kazanıyorum 75W 30 MH/s değerinde.

Elektrik giderim ise monitör işlemci ve diğer bileşenler ile birlikte elektrik faturama +70Tl eklendi.

Sende ortalama 250-300W arası tüketim ile 200Tl elektrik faturasıyla aylık 3K+ kazanabilirsin. Kartın yorulduğu falan olmaz ayarları düzgün yaparsanız.
Hocam bende de 3090 var şu an, boşta olduğu zamanlarda mininge bırakacağım ama ayar vs çok anlamıyorum açıkçası. Nasıl bir ayar yapmam lazım kazıya bırakırken?

Hocam bende de 3090 var şu an, boşta olduğu zamanlarda mininge bırakacağım ama ayar vs çok anlamıyorum açıkçası. Nasıl bir ayar yapmam lazım kazıya bırakırken?
Power Limit'i %60'a indir. Core Clock'u -300 yap ve Memory Clock'u +500 yap. Fan hızını da ekran kartı 60 dereceyi geçmeyecek şekilde manuel olarak sabit bırak.

Burdaki ayarları deneyebilirsin YouTube'a da 3090 mining OC settings diye aratıp videolar bulabilirsin.
Temel mantık hata vermeyene kadar memory clocku arttırıp core clocku azaltmak ve power limiti azaltmak.

Herkes doğru ayar doğru ayar diyor nedir bu doğru ayarlar konu veya video falan var mı acaba?
Kartın frekans ayarlarıyla oynuyorsun. GPU'ya gelen frekansı kısıp video belleklerindeki frekansı artırıyorsun. Bu sayede kartın bellekleri ısınıyor sadece, FPS veren ana etmen olan GPU hiçbir şekilde yorulmuyor. Hatta iyi bir şekilde soğutursan video bellekler de ısınmaz dolayısıyla hiçbir zarar olmadan bedava para kazanabilirsin.

Herkes doğru ayar doğru ayar diyor nedir bu doğru ayarlar konu veya video falan var mı acaba?
Doğru ayar kartın yüksek performans verip az elektrik tüketmesi ve az ısınması, fanların yavaş dönerek bile kartı serin tutması.
Tek bir doğru ayar yok hatta tek bir kart için de tek doğru ayar yok. Herkesin kartında bu ayarlar değişiklik gösterebilir. Ama internetten aratıp başkalarının yaptığı ayarlar üzerinden yola çıkarak kendi kartın için doğru ayarı daha rahat bulabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı