RTX 3090 OC versiyonu mu alınmalı?

Hocam bu OC'li versiyon dediğiniz kartlarda işlemcilerde olduğu gibi 4.5 GHz'den 5.5 GHz'e çıkmak gibi devasa farklar oluşmuyor, 3 FPS bilemediniz 5 FPS fark oluyor. Ömrünün kısalması gibi bir durum yok, bütçeniz var gibi almışken Asus ROG Strıx alabilirsiniz. Benim önerim Galax HOF ekran kartlarıdır bu arada, beyaz seviyorum 😀

Haklı (ben Heath Reise geçtim profil fotoğraf kısmında :D) ek olarak OC al frekansları ayarlanıyor ki hiç gerek yok gayet güzel bir OC yapılıyor.

Darboğaz olayını soruyorsun galiba hangi işlemciye sahipsin ?
Daha işlemciyi almamış galiba, bekliyor.
Ben Phoenix oyunculuğunu gördükten sonra, animasyonu bile beğenmiyorum. 😁

Daha işlemciyi almamış galiba, bekliyor.
Ben Phoenix oyunculuğunu gördükten sonra, animasyonu bile beğenmiyorum. 😁
İmzamı okuyabilirsin :D @706143
@Mithrandir41 Darboğaz için ayrı bir konu açmanı öneriyorum ben darboğaz yapacağını sanmıyorum çünkü.
Yanlış hatırlamıyorsam youtubeda bir kanal 10900 işlemci ile deniyor ve pubgde darboğaz yaşıyor. OC yaparak bu sıkıntıyı aşıyor. rtx 3080 oyun performansı olarak aratın göreceksiniz.
Sanmam bence yapmamalı.

İmzamı okuyabilirsin :D @706143
@Mithrandir41 Darboğaz için ayrı bir konu açmanı öneriyorum ben darboğaz yapacağını sanmıyorum çünkü.
Mobildeyim, ekrana yana çevirince okudum😍, bu arada PUBG’de darboğaz oluyor demişler, PUBG sıkıntılı bir oyun, normaldir böyle durumlar kafanıza takmayın, 10900K’nın sizi uzun süre idare edeceğini düşünüyorum, tabi extreme beklentileriniz yoksa. 😁

Hocam bu OC'li versiyon dediğiniz kartlarda işlemcilerde olduğu gibi 4.5 GHz'den 5.5 GHz'e çıkmak gibi devasa farklar oluşmuyor, 3 FPS bilemediniz 5 FPS fark oluyor. Ömrünün kısalması gibi bir durum yok, bütçeniz var gibi almışken Asus ROG Strıx alabilirsiniz. Benim önerim Galax HOF ekran kartlarıdır bu arada, beyaz seviyorum 😀
Rog strix modelini alacağım hocam 😄

Arkadaşlar yarın saat Türkiye saati ile 16.00' da İngiltere'de siparişe açılacak ve ben sipariş vereceğim. Lakin son birkaç günde çıkan haberler Rtx 3090' ın 3080'den sadece %10 daha fazla performans sergilediği yönünde. Fakat fiyatı neredeyse 2 katı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar yarın saat Türkiye saati ile 16.00' da İngiltere'de siparişe açılacak ve ben sipariş vereceğim. Lakin son birkaç günde çıkan haberler Rtx 3090' ın 3080'den sadece %10 daha fazla performans sergilediği yönünde. Fakat fiyatı neredeyse 2 katı. Siz ne düşünüyorsunuz?
Kanka bak önceki mesajlarımda birkaç sıkıntı oldu fakat bence al 3080 i gayet iyi bir kart incelemelerde izlediğim kadarıyla. Yanına da 10900 veya 10850 al OC yap keyfine bak. Eğer %10 fps artışı senin için önemliyse iki kat para ver ama değmez. 3080+10900 veya 10850 OC güzel seçim olur.

Düşündüm taşındım ben bu kartı alacağım dedim ve zorda olsa siparişi verebildim. OC modelini almamı tavsiye ettiniz sizlere güvendim ve OC aldım mutluyum herkese teşekkürler.
Ekran Görüntüsü (4).png
Ekran Görüntüsü (5).png

Geri
Yukarı