RTX 3090 sistem nasıldır?

Hocam ilk defa sistem topluyorum. Parçaların özelliklerini, birbirleriyle olan uyumluluklarını düne kadar bilmiyordum bile. Bu sitenin amacı da bu zaten. Bu kadar para vermişken yanlış veya eksik bir şey olmasın diye soruyorum. Ne yapmam gerekiyor rastgele kafama göre mi almalıyım?

Dostum daha önce bir tecrüben yoksa direk hazır sistem almanda yarar var.

Dostum daha önce bir tecrüben yoksa direk hazır sistem almanda yarar var.
hocam boş kasayı sipariş verdim zaten. hazır almak mantıklı gelmiyor çünkü daha uyguna daha iyi parçalar toplanabiliyor. Zaten parçaları birleştirme işini başkasına yaptıracam. Sadece bu parçalar uyumlu mu o önemli benim için

işlemcinin anakartla uyumlu olanını bulup alabilirim o sorun değil de başka hangi parçalar uyumsuzluk yaratabilir ?
Ram uyumsuz olabilir. Hazır sistemlerde hangi markalar var bakıp ona göre alabilirsiniz. Şuan hazır sistemlerde indirim var 4000 serisinden ötürü yeni işlemciler vs geliyor. Belki ucuza düşürebilirsiniz.

Anladım hocam, öyleyse 3090 tabi ki de daha iyi seçim. Eğer PC acil değilse 4080 16GB 3090'dan daha ucuz olacak diye biliyorum, satışa çıkınca ona da bakabilirsiniz.
onu bekleyemicem hocam. çünkü hem kasımda çıkacak hem de o zamana kadar dolar iyice fırlar. şuan bu sistemi tek tek almayı düşünüyorum. sizce nasıl sistem ? ve işlemci olarak alternatiflerden hangisini , amd mi yoksa intel mi tercih etmeliyim. onu da belirtirseniz sevinirim.

Ram uyumsuz olabilir. Hazır sistemlerde hangi markalar var bakıp ona göre alabilirsiniz. Şuan hazır sistemlerde indirim var 4000 serisinden ötürü yeni işlemciler vs geliyor. Belki ucuza düşürebilirsiniz.
hocam boş kasayı sipariş verdim bile. o yüzden kendim toplayacağım. saolun yinede

Onu bekleyemicem hocam. Çünkü hem kasım'da çıkacak hem de o zamana kadar dolar iyice fırlar. Şu an bu sistemi tek tek almayı düşünüyorum. Sizce nasıl sistem? Ve işlemci olarak alternatiflerden hangisini, AMD mi yoksa Intel mi tercih etmeliyim. Onu da belirtirseniz sevinirim.

Hocam boş kasayı sipariş verdim bile. O yüzden kendim toplayacağım. Sağ olun yine de.

4000 serisi 3000 serisinden 2-4 kat daha güçlü olacağını duyurmuşlardı. Eğer arkadaşın dediği gibi daha uygun fiyata çıkacaksa düşün derim, tabii dediğin gibi dolar yükselirse hiç alamayabilirsinde.

Artık her şey kumar olmuş, alırsan mı kazanırsın beklersen mi...

Onu bekleyemicem hocam. Çünkü hem kasım'da çıkacak hem de o zamana kadar dolar iyice fırlar. Şu an bu sistemi tek tek almayı düşünüyorum. Sizce nasıl sistem? Ve işlemci olarak alternatiflerden hangisini, AMD mi yoksa Intel mi tercih etmeliyim. Onu da belirtirseniz sevinirim.

Hocam boş kasayı sipariş verdim bile. O yüzden kendim toplayacağım. Sağ olun yine de.

i7 12700F tercih edilebilir. Kasan güzel. Başka uyumsuzluk yaratacak bir parça göremiyorum. Bence sırf 3090 takmak için zorlamıssınız gibi ben olsam Palit ekran kartı almazdım aynı fiyata kaliteli 3080 Ti'ler mevcut.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    235,8 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı