Elektronik RTX 3090 Ti 23495 TL

4070 Tİ varken 3090 ti alınır mı diyen arkadaşlar için :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda ki testler de DLSS 3.0 dan bahsediliyor mu?

Videoda ki testler de DLSS 3.0 dan bahsediliyor mu?
Saf güç karşılaştırılıyor ki olması gereken bu. DLSS neden ihtiyaç duyulur ? Ultra ayarlarda düşük fps aldığınızda yardımınıza koşması için. Ben ultra ayarlarda güzel bir fps alıyorsam niye bundan ödün verip DLSS açma gereği duyayım ? Ben saf güçte neden daha güncel olan 4070 ti den ve 3090 ti den daha fazlası vaadedilen 4070 ti den daha düşük güç alıyorum ?

Hocam sizin işinize yarayan bir teknolojiyi niye sevmiyorsunuz anlamadım D:

Ben işine yaramıyor demiyorum. Kartın gücü yetmez o zaman işine yarar 5 sene sonra. 3090 Ti alacak adam ne yapsın DLSS'i 2-3 seneye 4090a geçer zaten.

RTX 3050 konusu olsa böyle bir konu açmazdım mesela değil mi?

DLSS gerekli çünkü 5800X3D ve 3090 Ti ile bile Cyberpunk 2077 ultra ayarlarda 4K60 alamıyorsunuz DLSS olmadan. 4K oynamak için hala gerekli.

Yorumlarda DLSS render işlerinde işe yaramaz denilmiş ancak denoising işlerinde bildiğim kadarıyla DLSS'ten faydalanılıyor. V-Ray'de "V-Ray denoiser" ve "NVidia denoiser" seçenekleri var. Bunlar sayesinde interaktif render alırken renderın sonunu beklemeden canlı olarak keskinleştirme yapılabiliyor. Bunu da DLSS sağlıyor diye biliyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=LY4GaSDaNC4&ab_channel=ChaosTV

Saf güç karşılaştırılıyor ki olması gereken bu. DLSS neden ihtiyaç duyulur ? Ultra ayarlarda düşük fps aldığınızda yardımınıza koşması için. Ben ultra ayarlarda güzel bir fps alıyorsam niye bundan ödün verip DLSS açma gereği duyayım ? Ben saf güçte neden daha güncel olan 4070 ti den ve 3090 ti den daha fazlası vaadedilen 4070 ti den daha düşük güç alıyorum ?

Testler de gördüğüm kadarı ile öyle aman aman bir FPS farkı yok, yani BEN şahsen DLSS 3.0 için 4070Tİ almayı tercih ederdim. DLSS 3.0 açılırsa muhtemelen 3090Tİ'ı sollar 4070Tİ. Ayrıca, RT performansını isteyenler için de DLSS 3.0 yardıma koşuyor. Atıyorum ki RT+DLSS 2.0 kullandığımı varsayalım ve diğer yanda da RT+DLSS 3.0 olsun. Hangisi daha fazla FPS değeri verebilir? Tabii ki DLSS 3.0 bu da neden almanız gerektiğinin kendimce cevabı.

Geri
Yukarı