RTX 3090 Ti kaç sene idare eder?

Teknoloji çok hızlı gelişiyor.
Türkiye şartlarında RTX 3090'a 18.000 TL verilmez.
Adamların 1 asgari ücretle 1 tane aldıkları ekran kartını biz 9 asgari ücretle alabiliyoruz.
Türkiye'de de 1 maaş ile 1 tane RTX 3090 Ti alabilseydik kaç yıl idare eder gibi konulara girmezdik.
İşin özeti 1 maaş ile 1 tane RTX 3090 alabiliyorsan al fakat Türkiye'de o karta o kadar para verilmez.

Bu sorum da biraz garip olacak ama NVIDIA'nın çıkarmış olduğu RTX kartlar bizi tahminizce sene kaça kadar idare eder? Bunu sorma nedenim de 10 sene önceki çıkan ekran kartları şu anda nasıl çöp klansmanında. Yani RTX'ler de sizce 10 sene sonra bir halta yaramaz diyeceğimiz dereceye gelir mi? :D.

Hocam hiç unutmuyorum 1070-1080 çıktığı vakit vay bee demiştim.
Arada 4 sene bile geçmedi sayılır şimdi onun üstüne 2 nesil geçti.
Planlı eskitme ve teknolojinin kullanıcılara yavaş yavaş sunulmasınıda göz önüne alırsak maksimum 2 sene sonra çok daha iyileri piyasada olacaktır.

Teknoloji çok hızlı gelişiyor.
Türkiye şartlarında RTX 3090'a 18.000 TL verilmez.
Adamların 1 asgari ücretle 1 tane aldıkları ekran kartını biz 9 asgari ücretle alabiliyoruz.
Türkiye'de de 1 maaş ile 1 tane RTX 3090 Ti alabilseydik kaç yıl idare eder gibi konulara girmezdik.
İşin özeti 1 maaş ile 1 tane RTX 3090 alabiliyorsan al fakat Türkiye'de o karta o kadar para verilmez.

Keşke 😢🥺

Şu anki grafikler ile gelecek grafikler arasında ,10 sene önceki grafikler ile şimdiki grafikler arasındaki kadar fark olabileceğini düşünmüyorum. Yani daha uzun süre idare edecek bir kart olacaktır.

Güzel arkadaşlarım dalga geçileceğine güzel yanitlar alabilsem keske. Otomatik düzeltildi veya dalginligima geldi öyle yazdım ne kadar meraklısınız alay etmeye. Size soru soranda kabahat.

Yeni konular

Geri
Yukarı