RTX 2060 ekran kartı kaç sene idare eder?

• Konuyu başlatan eGG54
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B

eGG54

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba ben geçen yıl ilk masaüstü sistemimi toplamıştım. İçinde RTX 2060 ve Ryzen 5 3600 vardı. İstediğim çoğu oyunu Ultra ayarlarda açtığı için gayet memnundum. Ama özellikle RTX 4000 serisinin çıkışı ve DLSS 3 desteğinin verilmemesi üzerine bu soru aklıma takıldı. Düşünceleriniz nedir?

Oyundan oyuna değişir. Yine Ultra ayarlar görmek isterseniz 2023 sonuna kadar yeter bence. Normal Ultra fark etmez derseniz 2-3 yılı var bence.

Benim sistemimde 2060 sanırsam önümüzdeki yıl çıkacak AAA oyunlarda en yüksek grafikte 60FPS alamayacağız gibi :D

Benim sistemimde 2060 sanırsam önümüzdeki yıl çıkacak AAA oyunlarda en yüksek grafikte 60FPS alamayacağız gibi :D
Cidden hocam. Hele hele 6 gb vram yüzünden bi tık sıkıntı olcak. Zaten Unreal Engine 5'li oyunlardada vram yetersizliği yüzünden orta ayarlarda falan oynarız gibi.

Next-gen oyunlar göz korkutuyor ama şahsen medium ayarları da fazlasıyla beğendiğimden (haydi onu yüksek + DLSS yapalım) şöyle RTX 6000 serisi çıkana kadar seni idare eder diyorum. En kötü ihtimalle 3 sene sonra zaten bu kartı ikiye katlayacak bir ucuz NVIDIA, AMD illa ki bulunur. Al bugün RX 6600'leri bedava parasına satıyorlar ikinci elde en basit örnek.

Next-gen oyunlar göz korkutuyor ama şahsen medium ayarları da fazlasıyla beğendiğimden (haydi onu yüksek + DLSS yapalım) şöyle RTX 6000 serisi çıkana kadar seni idare eder diyorum. En kötü ihtimalle 3 sene sonra zaten bu kartı ikiye katlayacak bir ucuz NVIDIA, AMD illa ki bulunur. Al bugün RX 6600'leri bedava parasına satıyorlar ikinci elde en basit örnek.
Hocam bu yıl uçan dolar kuru yüzünden yeni ekran kartı alma imkanım yok. Amd'nin çıkaracağı FSR 3.0'dan umutluyum. Umarım DLSS'i yakalarlar görüntü kalitesi ve performans anlamında. Gerçi FSR 2.0 versiyonuda çok ufak farklarla DLSS'in gerisinde. FSR iyi çıkarsa 1-1.5 yıl daha artar ekran kartımın ömrü

Geri
Yukarı