RTX 3090'ı nasıl kullanırdınız?

3090 nasıl kullanılır

• Oy verenlerin toplamı
    72
@706143 Bilgisayar mühendisliği. Aslında 2015 yılına kadar sistem mühendisi, kurumsal danışman ve sistem yöneticisi olarak çalışıyordum. Sonra o işin stresinden bunalıp kendimi bu alana attım.

Umarım yakında zamanda almadın kartı.
1.5 ay sonra 2 yıl oluyor. RTX 2080 Ti ülkeye ilk giren sevkiyat içindeydi. i9 9900K ise Türkiye'deki ilk 2 son kullanıcı işlemcisinden biriydi öyle diyeyim. :) Aslında Amazon bana yamuk yapıp Ekim ortasındaki ilk teslimatı gönderseydi daha da erken elimde olurdu.

@706143 Bilgisayar mühendisliği. Aslında 2015 yılına kadar sistem mühendisi, kurumsal danışman ve sistem yöneticisi olarak çalışıyordum. Sonra o işin stresinden bunalıp kendimi bu alana attım.
Hocam hevesimi arttırdınız😍 bu ülkede çalışmak istiyorum ama vergileri görünce yaşama isteğim kaçıyor, yine de hala bu ülkede yaşamak istiyorum. Bir umuttur yaşamak🥺 size de çok teşekkür ederim sayenizde yaşama isteğim arttı😁

@706143 Hem bu ülkede yüksek denilecek alım gücüyle yaşamak istiyorsan hem de gelecekte gitme durumun olduğunda bir ayağının yurt dışında firmaların kapısı eşiğinde olmasını istiyorsan epey emek vermen gerekir. "En az" 2 yabancı dili üst düzeyde öğren, kendi yaptığın işte her anlamda kendini geliştir, üniversite zamanlarında gelecekte işine yarayacak kişilerle aranda sağlam bir bağ kur. Sana yeni yollar açabilecek kadar yetkin bir akademisyen varsa yakasına yapış, senden kurtulamasın. Mutlaka yurt dışında en az 1 yıllık bile olsa eğitim alıp oranın kültürünü tanımanı ve CV'ni geliştirmeni tavsiye ederim.

Bunları yaptıktan sonra kapılar çok daha kolay açılıyor. İlk basamaklara bakan insanlar zorluğundan dolayı korkup vazgeçiyorlar ama sen sonradan yolunu çok kolaylaştıracak o birkaç yüksek basamaktan korkmayan azınlıktan olursan hayal edemeyeceğin kadar rahat olursun gelecekte. Tekrarlıyorum, vizyonunu küresel çapta geniş tutmak ve tüm imkanlara ulaşım sağlamak istiyorsan yabancı "diller" çok önemli. En az 2, benim tavsiyem 3 yabancı dil öğren iyi düzeylerde.

@706143 benim gibi hem bu ülkede yüksek denilecek alım gücüyle yaşamak istiyorsan hem de gelecekte gitme durumun olduğunda bir ayağının yurt dışında firmaların kapısı eşiğinde olmasını istiyorsan epey emek vermen gerekir. "En az" 2 yabancı dili üst düzeyde öğren, kendi yaptığın işte her anlamda kendini geliştir, üniversite zamanlarında gelecekte işine yarayacak kişilerle aranda sağlam bir bağ kur. Sana yeni yollar açabilecek kadar yetkin bir akademisyen varsa yakasına yapış, senden kurtulamasın. Mutlaka yurt dışında en az 1 yıllık bile olsa eğitim alıp oranın kültürünü tanımanı ve Cv'ni geliştirmeni tavsiye ederim.

Bunları yaptıktan sonra kapılar çok daha kolay açılıyor. İlk basamaklara bakan insanlar zorluğundan dolayı korkup vazgeçiyorlar ama sen sonradan yolunu çok kolaylaştıracak o birkaç yüksek basamaktan korkmayan azınlıktan olursan hayal edemeyeceğin kadar rahat olursun gelecekte.

Hocam ben siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum şu an validebağ fen lisesindeyim Almanca İngilizce iyi düzey( ingilizcem speaking dışında çok iyi) sizce olur mu? Ayrıca seneye iyi bir sistem(sosyalde troll diye dalga geçilen) bir sistem toplayıp çalışmaya da başlayacağım sizce olur mu? @Yararsız Üye

Geri
Yukarı