RTX 4000 serisi beklenir mi?

Finn Mcmissile

Hectopat
Makaleler
1
Ailem bana 25000 TL bütçe verdi. 3070'li bir sistem alacaktım ama 4000 serisi bu yaz çıkacak diyorlar. Sizce bekleyeyim mi, yoksa alayım mı?

NOT: Şu anda paramı altına yatırmasını söyledim anneme. Yani TL'nin değer kaybetmesi konusu sıkıntı değil.

Ayrıca bir sorum daha olacak, Babamın Amerika'da arkadaşları var. Hani Amerika'dan bir şey sipariş verince gümrük ödüyoruz ya, onlar orada satın alıp sanki bize hediye gonderiyormus gibi parça yollayabilirler mı? Öyle oluyorsa oradan ekran kartını, işlemciyi, RAM'leri ve SSD'leri yollatabilirim. Sonra babam onlara öder.

ABD daha makul gibi ama garanti konusunda bir farklilik oluyordu galiba tam emin olmamakla birlikte.
Bütçeniz iyi, yani bana kalsa açıkçası ben beklemem çünkü 4000 serisinin yapacağı her şeyi şu an 2000 serisi de yapıyor bana kalırsa, yani 4000 almak biraz şova kaçar gibi. Tabii en iyi siz bilirsiniz. Yani şu anda oyun, render vb. gibi işlemlerde 2060 hadi bilemedin 3060 sizi alır götürür. Öyle 4000 serisine falan gerek var mı diye sorarsanız bence zerre miktarda yok. Ha ama dersiniz ki ben en iyisini ve guncelini alacağım, o zaman siz bilirsiniz.

Çip krizi ve tedariğin pahalılaşması sebebiyle 4000 serisi yüksek rakamlardan çıkabilir. 3070 gayet yeterli ve daha çok uzun ömrü var. Beklemeye gerek yok bence. Her zaman dediğim gibi, bir şeyi istiyorsanız şimdi alın.

Çip krizi ve tedariğin pahalılaşması sebebiyle 4000 serisi yüksek rakamlardan çıkabilir. 3070 gayet yeterli ve daha çok uzun ömrü var. Beklemeye gerek yok bence. Her zaman dediğim gibi, bir şeyi istiyorsanız şimdi alın.
Hocam sizce ps4 alıp o geçen zamanda idare edeyim mi? Sonra 2023'ün ortalarında çip krizi bittiğinde mi alayım?

Hocam sizce PS4 alıp o geçen zamanda idare edeyim mi? Sonra 2023'ün ortalarında çip krizi bittiğinde mi alayım?

Hocam o zamana kadar fiyatlar çok artar. Ben şahsen, sadece oyun oynayacak olsam PS 5 alıp, belli bir bütçeyi oyun için ayırırım. Ama PC de çok oyun oynamıyorsanız ama gene de lazımsa dediğim gibi, PS5 alıp oyun için belli miktarda para ayırıp, kalan parayla da ortalama bir ekran kartı alabilirsiniz. Eğer direkt PC istiyorsanız beklemenizi önermem. Direkt 3070 alın üstteki hocamın dediği gibi gayet yeterli bir kart.

Hocam sizce ps4 alıp o geçen zamanda idare edeyim mi? Sonra 2023'ün ortalarında çip krizi bittiğinde mi alayım?
Çip krizi 2021 yazında bitecek dendi, gel gör ki şu an daha kötü halde ve yatırımların sonuç vermesi yılları bulacak. PS4 yerine Series S tercih edebilirsiniz, ama bu şartlar altında beklemenin hiçbir şekilde karlı çıkacağını sanmıyorum. 1 yıl bekleyeyim dersiniz 3 yıla çıkar.

Ekran kartı bütçesinden kısarak sistemin diğer bileşenlerine önem verirseniz. Uzun vade de 4000 serisi kartlara da hazır bir sistem kurabilirsiniz. 4000 serisi çıkıp yaygınlaşana kadar sizi rahat idare edecek 3060ti veya dengi amd bir kartlı, anakart, işlemci, ram ve güç kaynağı üst düzey bir sistem alabilirsiniz. Bu da bir seçenek.

Ekran kartı bütçesinden kısarak sistemin diğer bileşenlerine önem verirseniz. Uzun vade de 4000 serisi kartlara da hazır bir sistem kurabilirsiniz. 4000 serisi çıkıp yaygınlaşana kadar sizi rahat idare edecek 3060ti veya dengi amd bir kartlı, anakart, işlemci, ram ve güç kaynağı üst düzey bir sistem alabilirsiniz. Bu da bir seçenek.
Teşekkür ederim bu çok mantıklı.

Hocam bir de birşey soracak. G-sysnc monitör çok büyük performans artışı sağlıyor mu? Normale göre çok palalılar çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı