RTX 4050 laptop 1080p için yeterli mi?

Merhaba arkadaşlar. Oyunları genelde konsoldan oynuyorum. Elimde PS ve Nintendo cihazları oluyor. Series cihazımı satarak RTX 4050 laptop aldım. ASUS TUF serisi. Bayağı da memnunum şu anda, beklediğimden daha iyi performans veriyor.

Laptopu sadece 1080p çözünürlükte kullanıyorum. Zaten halihazırda PS5 exclusive oyunlarında vs güzel bir şekilde 4K çözünürlüğü tutturuyor dinamik çözünürlükte olsa.

Sorum ise, 1080p çözünürlük için RTX 4050 yeterli olur mu yoksa yükseltmeli miyim?
PC üzerinde genellikle hikayeli ve Türkçe yamaya ihtiyacım olan oyunları oynuyorum bir de yanımda taşıdığım için MW2 tarzı oyunların bir kısm da ona yüklü. Şu anlık performansı rekabetçi oyunlar için dahi yeterli. MW2 ortalama ayarlarda multi kısmında bana 120 FPS'yi gösteriyor arada. 😃
Ekstra masrafa girmeye gerek var mıdır yoksa bunlar için en azından 2-3 sene civarı yeterli gelecek midir bu ekran kartı?

Merhaba. Almış olduğunuz cihaz RTX 4050 32 GB RAM ve 1TB SSD'ye sahip olan versiyon mu? Eğer öyleyse cihazdan memnun musunuz? Ben de almayı düşünüyorum. Ancak RTX4060 16 GB RAM 512 GB SSD olanla ikisi arasında kaldım. Daha çok programlama üzerine kullanacağım, ancak oyunlarda da fena olmasın benim için yeterli. RTX4060 için RAM ve SSD'den kısmaya değer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı