RTX 4050 sistemde Cyberpunk 2077 Ultra ayarlarda 120 FPS veriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
1
Yer
Eskişehir/Türkiye
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
I7 13700H
Merhaba, bu son gelen DLSS 3.5 güncellemesi ile birlikte Cyberpunk 2077 oynayayım dedim ve ayarları ultraya çekip, RTX'i sona alıp, DLSS'i ise kaliteye getirdiğimde oyun sabit 120 FPS vermeye başladı. Bu normal mi? İnternetten baktığımda daha düşük FPS'leri gördüm çünkü.

Basitçe şöyle:
Ray Tracing kısaca oyunun geliştirme aşamasında manuel olarak belirlenmiş veya algoritma ile belirlenmiş yüzeylerde değişime neden olur. Path Tracing oyundaki neredeyse tam olarak her yüzeyde etkili olur. Ve tabi algoritmaları ve optimizasyonları da farklı, ama sen bir oyuncu olarak bunları düşünmek zorunda olmayacaksın.
Tabi henüz yepyeni bir teknoloji olduğundan optimizasyon açısından sıkıntıları var galiba.
Hemen sorduktan sonra Bi yarım saat boyunca araştırdım FPS kaybı çok yüksek ya.

Tabi henüz yepyeni bir teknoloji olduğundan optimizasyon açısından sıkıntıları var galiba.
Hemen sorduktan sonra Bi yarım saat boyunca araştırdım FPS kaybı çok yüksek ya.
Hem yeni çıktığından hem de oyunun geliştiricisine manuel bir optimizasyon fırsatı vermiyor, Path Tracing açık olacaksa bütün yüzeyler ışığı direkt yansıtacak, oyunu geliştirenler bunu üzerinde fazla bir söz hakkına sahip değil. Yine de bir yıl içinde çok daha iyi optimizasyonlar yaparlar diye tahmin ediyorum.

Hocam şunu adam gibi tüm ayarları göstererek video at path tracing ultra ayarları ss alıp sonra herşeyi düşüğe çekerek 130fps yi ss atınca bişey kanıtlamış olmuyorsunuz. Bendede 4050 var path tracing dlss 3 45 50 fps droplu açıyor rtx ultra 70 fps rtx kapalı normal ultra + dlss 3 120fps alıyor güzel kurgulamışsınız kafanızda fpsleri.

4070 8 GB 7940HS ile en yuksek ayarlarda 80-200 arasi aliyorum sabit olmasinin sebebi kalabalik ortamlar kapali ya da boş sehirlerde gezdiginizdendir.

Ben 4070 ve i5 13600 ile 2K Ultra ayarlarda RT ve dlss 3 ile 100 fps bandını zorluyorum hocam. Sizin dediğiniz pek mümkün değil.

Çözünürlük nedir? 900p mi oynuyorsunuz?

Neden o kadar düşük performans alıyorsun ? 6 yıllık RX570’imle ben bile o ayarlarda 150-160 kare arası alıyorum sorgulamanda fayda var yanlış ekran kartlı bilgisayar satmış olabilirler.

Hocam bana diyorsanız, RX570 ile 2k da nasıl son rt ile 150 fps aldığınızı görmek isterim.

İnternetteki testlerle aynı değerleri alıyorum ben.

Arkadaşlar ya arkadaş dalga geçiyor ya da bilmediği bir şey var ya da yanlış FPS alıyor bu kadar basit uzatmaya gerek yok, yoksa PC'den anlayan biri ise konuyu açan arkadaş da biliyordur 4050'nin Full+Full ayarlarda 120 FPS alamayacağını ki zaten sabit 120 fpa diye bir şey hiçbir PC de mümkün değil yeri gelir 80'e düşer yeri gelir 120'ye çıkar normal bir PC.

Hocam bana diyorsanız, RX570 ile 2k da nasıl son rt ile 150 fps aldığınızı görmek isterim.

İnternetteki testlerle aynı değerleri alıyorum ben.
Dalga geçiyor arkadaş bahsettiğimiz oyun cyberpunk 2077 eski düşük seviye kartlarla oynanmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı