RTX 2060 ile Cyberpunk 2077 Düşük FPS Veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

LakLukLakLuk

Kilopat
Daha fazla  
RTX 2060, Ryzen 2600X ve 16 GB RAM var sistemde ancak CP'da çok düşük FPS (20-40) alıyorum. Sürücüm güncel. GPU ve CPU kullanımı aşağıdaki şekilde:

1607633859788.png

Oyun optimizasyon konusunda kötü ama birkaç teste göz gezdirdim. Bu kadar da kötü değil.

gpu kullanımının az olduğunu düşünerek bu fpsi verdiğini düşünüyorum çeşitli yazılımlarla artırılabilir veya ekran kartı oyunun yeni çıkmasındna dolayı optimize edilmemiş olabilir
Bunu yaşayan çok kişi olmuş

SS yükelenemedi. CPU %50 GPU %75 seviyesindeydi bu ayarlarda. 45-50FPS veriyor.
Eki Görüntüle 774434Nvidia Geforce Exp. optimum ayarlar. RTX açık(Aydınlatma ve yansımalar kapalı şekilde), DLSS Kalite ,FPS kilidi kapalı, 1080P
En düşük ayarlarda da aynı kullanımla aynı FPS'i veriyor. Saçmalık.

Oyun şu an yeni olduğu için optimizasyon sıkıntısı var normal sonraki güncellemelerde düzeltirler.
Tek çare beklemek sanırım :/
GeForce Experience üzerinden 2K ölçekleme yaparak sorunu büyük ölçüde çözdüm. Oyun içinden ayarları en düşüğe çektim. DLSS'i performans moduna aldım. Ekran kartı kullanımı %99 seviyesine geldi. Bence görüntüde veya grafiklerde bir düşüş olmadı. 80 FPS üzerini görüyorum. Yeni driver gelene kadar en iyi çözüm bu sanırım.

Son düzenleme:
Merhaba Eren, bende RTX 2060 Super ve Ryzen 5 3600X var Low-Ultra arasında hiçbir FPS farkı yok hep 40-50 arası FPS alıyorum CPU kullanımı ve ekran kartı kullanımı genel olarak düşük sadece çok nadiren ekran kartının %96-95'lere çıktığını görüyorum ama anlık olarak oluyor bu. Tabi daha sonra tekrar %60-50-70-80 sürekli değişiyor. Bende sorunu hala çözemedim.

Merhaba Eren, bende RTX 2060 Super ve Ryzen 5 3600X var Low-Ultra arasında hiçbir FPS farkı yok hep 40-50 arası FPS alıyorum CPU kullanımı ve ekran kartı kullanımı genel olarak düşük sadece çok nadiren ekran kartının %96-95'lere çıktığını görüyorum ama anlık olarak oluyor bu. Tabi daha sonra tekrar %60-50-70-80 sürekli değişiyor. Bende sorunu hala çözemedim.
Her şeyi denedim ama düzelmiyor bir türlü. Çözümü bulursanız haber edin lütfen.

RTX 2060, Ryzen 2600X ve 16 GB RAM var sistemde ancak CP'da çok düşük FPS (20-40) alıyorum. Sürücüm güncel. GPU ve CPU kullanımı aşağıdaki şekilde:

Eki Görüntüle 774395

Oyun optimizasyon konusunda kötü ama birkaç teste göz gezdirdim. Bu kadar da kötü değil.
Ben de aynı sorundan şikayetçiyim RTX 2060 ve Ryzen 2600 var RT hariç ayarları değiştirdiğim zaman FPS değişmiyor, low ve ultrada aynı FPS alıyorum.

Geri
Yukarı