RTX 4050 Ti beklemeye değer mi?

gökhan1333

Hectopat
Merhaba, 2019'da Ryzen 5 2600 ve RX 570 sistem toplamıştım. İleride sağlam bir ekran kartı alıp yoluma devam etmeyi düşünüyordum. Bu yıl 144Hz 1ms 1080p bir monitör aldım. Şu sıralar ekran kartı piyasası bayağı bir düşüşte sizce RTX 3050 Ti mi almalıyım yoksa birkaç ay daha bekleyip 4050 veya 4050 Ti almam doğru olacaktır?
Tabii ki 4050'nin performansı kesin bir şekilde bilinmiyor. Ama 3 aşağı 5 yukarı nasıl bir şey geleceğini tahmin edebiliyoruz. Benim planımda bu PC için son uprage olmasıdır. 3-4 yıl daha kullanıp yeni bir PC'ye geçiş yapmak istiyorum o yüzden işlemcinin bütün gücünden faydalanabileceğim bir ekran kartı istiyorum.
Sonuç olarak benim nasıl hareket etmem doğru olacaktır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Beklemeye değer mi sorusundan çok kartın işinizi görüp görmeyeceğine bakın hocam bence. Sisteminiz belli ekran Hz değeriniz belli buradan cikarimla oynayacağınız oyunlarda ekranın hakkını veren kart aldıktan sonra gerisinin bir önemi yok.

Birkaç ay sonra duyurulacak ve satışa çıkacak olan RTX 4000 serisinde “RTX 4050” diye bir ekran kartı yok, beklenmez.

Son düzenleme:
Pardon hocam 3050 yazacaktım yanlış yazmışım aslında sorunum şu işlemcinin tam performansından faydalanmak istiyorum sizin önereceğiniz bir ekran kartı var mıdır?

Ryzen 2600 için seçenekler sınırlı, 4050 beklemenin gereği yok nereden baksak 3060 gücünde bir kart olacaktır onun da tam performansını alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı