RTX 4060 8 GB VRAM 1080p için yeterli mi?

1080p için 8 GB VRAM yeterli diyen hayatında dandik espor oyunları dışında oyun oynamamıştır. 8 GB VRAM kaliteli Single Player oyunlar için çok yetersiz. 4060 zaten asla sıfır olarak para verilip alınacak bir kart değil.

DLSS 3.0 zaten VRAM kullanımını düşünüyor. Bir de zaten 4060la 2 3 yıla yüksekten ortaya çekecek. VRAM kullanımı gine düşecek kafadan atıyorsunuz. VRAM yetmiyor diyen kişi DLSS3.0 açmamış kendi tercihi.

1080P için yeterli fakat şimdilik. Yarın UE5 gibi yeni nesil motorlar ile geliştirilen oyunlarla birlikte durum değişebilir.

Ayrıca öngörüde bulunabilmek için 4-5 yıl çok uzun bir süre.
Yani sonuç olsrak 4060 benim icin yeterli midir 1080 higede oynarim sıkıntı olmaz ulturaya takmam o kadar
Hogwarts, Forza, FIFA, RDR, unchurted, Valorant gibi oyunlari oynayacagım.
Hogwarts'da 16GB ram yetersiz. 32GB ram var sistemimde 1080p ultra detaylarda 24GB'ları buluyor sistem belleği kullanımı.

Son düzenleme:
DLSS 3.0 zaten VRAM kullanımını düşünüyor. Bir de zaten 4060la 2 3 yıla yüksekten ortaya çekecek. VRAM kullanımı gine düşecek kafadan atıyorsunuz. VRAM yetmiyor diyen kişi DLSS3.0 açmamış kendi tercihi.

Ben kullanıyorum DLSS ile şu an ort 6.5 - 7 GB arası VRAM tüketiyor Ultra ayarlarda. 1080p ile böyle giderse RTX 4060 2.5 yılı zor çıkaracak (bizzat kullanan olarak söylüyorum bunu söylemek beni üzüyor ama yalan söyleyemem)

Ben kullanıyorum DLSS ile şu an ort 6.5 - 7 GB arası VRAM tüketiyor Ultra ayarlarda. 1080p ile böyle giderse RTX 4060 2.5 yılı zor çıkaracak (bizzat kullanan olarak söylüyorum bunu söylemek beni üzüyor ama yalan söyleyemem)
Hocam hangi oyun olduğuna göre değişir bu vram. 2.5 yıl sonra ultrada kullanamıcaksınız zaten o yüzden sorun yok. Bende kullanmadan önce yetmiceni düşünüyordum.

Hocam konu cok uzamıs.

10 sene götürür millet hala 1080p Gaming için GTX1050 Ti kullanıyor 4060'a laf edenler herhalde Quadro RTX8000 falan kullanıyor.
İşte kanka adamlar 1050 kullanıyor bilmem kaç yıldır kullanılıyor bu kartta ayar düşürerek vesaire her türlü oynattırıcak oyunları o konuda sıkıntı yok.

RTX 4060 8 GB VRAM yetrerli mi?
Hep 1080p oynayacagım. 8 GB yetersiz diyorlar. Bilgilendirir misiniz? Bir de kac yil goturur beni? 1080p orta ayarlarda 60FPS yeterli olur benim icin ama şu an olan oyunları ultrada oynamak istiyorum. Simdiden teşekkürler.
Hangi oyunu oynayacağınıza göre ayarlar değişir tabii ama en yüksek ayarlarda 1080p olarak tutsanız bile FPS 60'ın altını görmez muhtemelen. 8 GB Vram sizi uzun süre götürür.

Ya rahat yeter 1080P için gayet yeterli 8 GB da kimse net olarak kaç yıl götüreceğini söyleyemez. Yarın bile ne olacağı belli değil malum.

Geri
Yukarı