RTX 4060 için ayarlar

Ryoshi

Decapat
Daha fazla  
Selam,
Birkaç gün önce bu laptopu aldım. Hem ilk defa NVIDIA GPU hem de laptop kullanacağım. Bilgisayarla genelde işim render ve oyun oluyor. Daha render almaya fırsatım olmadı ancak Valorant'ı deneyimledim. Orta-düşük ayarlarda 200-250 FPS hatta bazen 170-180 civarlarında FPS aldım. Açıkçası cok daha yüksek olmasını umuyordum.
PC de tüm sürücüler vs. kurulu ancak hem Omen Gaming Hub da hem de NVIDIA'da herhangi bir ayar yapmadığımı fark ettim. Hem laptop için hem de NVIDIA için nasıl bir ayarlama yapabilirim?
Yanıtlayanlara şimdiden teşekkürler.
Linki açamayanlar için PC özellikleri:
RTX 4060.
R5 7640HS.
16RAM.
Omen Gaming Hub olarak bahsettiğim programda ki ayarlar.

omen 2.png

omen 1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Graphics Switcher'ı Discrete'e alıp, Performance Control'ü de Performance'a alıp öyle deneyin isterseniz. En performanslı sonucu böyle alırsınız.

Graphics Switcher'ı Discrete'e alıp, Performance Control'ü de Performance'a alıp öyle deneyin isterseniz. En performanslı sonucu böyle alırsınız.
Performance!a almaya gerek yok, Balanced gayet yeterli. Kart için ise GeForce Experiende ve Denetim Masası'ndan optimizasyon yapabilirsin.
Ayrıca HP Hardware Diagnostics programından bilgisayarına tam tarama yapıp istediğin tarzda bir performansa ayarlayabilirsin.

Graphics Switcher'ı Discrete'e alıp, performance Control'ü de performance'a alıp öyle deneyin isterseniz. En performanslı sonucu böyle alırsınız.

Hocam cok ses cikmaya basladi fan 5000 oldu.

Selam,
Birkaç gün önce bu laptopu aldım. Hem ilk defa NVIDIA GPU hem de laptop kullanacağım. Bilgisayarla genelde işim render ve oyun oluyor. Daha render almaya fırsatım olmadı ancak Valorant'ı deneyimledim. Orta-düşük ayarlarda 200-250 FPS hatta bazen 170-180 civarlarında FPS aldım. Açıkçası cok daha yüksek olmasını umuyordum.
PC de tüm sürücüler vs. kurulu ancak hem Omen Gaming Hub da hem de NVIDIA'da herhangi bir ayar yapmadığımı fark ettim. Hem laptop için hem de NVIDIA için nasıl bir ayarlama yapabilirim?
Yanıtlayanlara şimdiden teşekkürler.
Linki açamayanlar için PC özellikleri:
RTX 4060.
R5 7640HS.
16RAM.
Omen Gaming Hub olarak bahsettiğim programda ki ayarlar.

Eki Görüntüle 1920528

Eki Görüntüle 1920529
Dostum bende fotoğrafı attığın yerden GPU sıcaklığı gözükmüyor sadece CPU sıcaklığı gözüküyor nasıl ayarladın?

Yeni konular

Geri
Yukarı