RTX 4060 ile Ryzen 5 5500 darboğaz yapar mı?

5600'ün ne sıkıntısını gördün?
Bir sıkıntısını görmedim taş gibi işlemci ama overclock yaptığım için x de daha iyi verim performans alıyorum hem daha yüksek frekansta çalışıyor rahatlıkla, hem de uygun sıcaklık şartları sağlandığında frekansı otomatik daha da arttırıyor, 5600 de bu verimi alamazdım, evet AAA oyunlarda aralarında taş çatlasın Max 2-3 FPS oynuyor işlemci bazlı oyunlarda ise Max 20

Bir sıkıntısını görmedim taş gibi işlemci ama overclock yaptığım için x de daha iyi verim performans aldım hem daha yüksek frekansta çalışıyor rahatlıkla hem de uygun sıcaklık şartları sağlandığında frekansı otomatik daha da arttırıyor, 5600 de bu verimi alamazdım, evet AAA oyunlarda aralarında taş çatlasın Max 2-3 FPS oynuyor işlemci bazlı oyunlarda ise Max 20

O zaman güzel. O RAM'leri de stok kullanmıyorsun değil mi? Ballistix'ler stok kullanılmaz zaten de yine söyleyeyim dedim.

Çünkü onlardan alacağın kazanım 5600X'in OC ile verebileceğinden çok daha fazla.

O zaman güzel. O RAM'leri de stok kullanmıyorsun değil mi? Ballistix'ler stok kullanılmaz zaten de yine söyleyeyim dedim.

Çünkü onlardan alacağın kazanım 5600X'in OC ile verebileceğinden çok daha fazla.

Vallahi hocam stok XMP 3200MHz hızda kullanıyorum RAM overclock hiç yapmayı düşünmedim, yapmalı miyim sizce de çok fark eder miki? Ballistix'lerin soğutmasinin iyi olduğunu okumuştum

Valla hocam stok xmp 3200MHz hızda kullanıyorum işlemci overclock hiç yapmayı düşünmedim, yapmalımiyim sizcede çok farkedermiki? Ballistixlerin soğutmasinin iyi olduğunu okumuştum

Sen boşuna 5600X ile uğraşıyorsun Ballistix'leri OC yapmadıktan sonra ne anlamı var ben 3300X'le bile 3600Mhz CL14 şeklinde kullanıyorum. Sen en kötü 3800Mhz CL15 yaparsın.

Tahmin ettiğinden daha çok fark eder, %1 low FPS direkt tavan yapıyor.

Sen boşuna 5600X ile uğraşıyorsun Ballistix'leri OC yapmadıktan sonra ne anlamı var ben 3300X'le bile 3600MHz CL14 şeklinde kullanıyorum. Sen en kötü 3800MHz CL15 yaparsın.

Tahmin ettiğinden daha çok fark eder, %1 Low FPS direkt tavan yapıyor.

Yapayım o zaman hocam, ram overclock ile bir bilgim yok ama yapacağım zaman muhakkak konu açarım, hangi değerleri önerirsiniz 3800MHz CL15 mi?

Yapayım o zaman hocam, ram overclock ile bir bilgim yok ama yapacağım zaman muhakkak konu açarım, hangi değerleri önerirsiniz 3800MHz CL15 mi?

Bu bölümde aynı RAM'lerle yapılmış konular var, ya onları ara ya da kendin konu aç.

Böyle çeşitli konular var bakıp uygulayabilirsin.

Peki, teşekkür ederim.

Peki, teşekkür ederim.

O seninki ile aynısı değilmiş, Bunlara bak.

Geri
Yukarı