RTX 4060 ile Ryzen 5 5500 darboğaz yapar mı?

Bu videoyu açıp baştan sona izlemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O mesajımdaki %1 Low FPS'in tavan yapması ise RAM'lerin frekansı arttıkça ve gecikmesi de düştükçe işlemciye dataları daha iyi iletmeye başlar. İşlemci de bunları daha iyi işleyerek ekran kartına gönderir. Böylece tabandan başlayarak kare sayıları iyileşir.
Bu %1 FPS kadar beter birşey yok ya çakıldımı drop giriyor çok sinir bozucu

Hocam bende 5600 + Palit 4060 aldım Valorant'ta 400'ün altına geçmiyor ben 300 FPS sabitledim işlemci ısınmasın diye ekran kartı 50 derecelerde geziyor bu yaz ayında (Valorant'ta ama). Boştayken 40derece.

Hocam bende 5600 + Palit 4060 aldım Valorant'ta 400'ün altına geçmiyor ben 300 FPS sabitledim işlemci ısınmasın diye ekran kartı 50 derecelerde geziyor bu yaz ayında (Valorant'ta ama). Boştayken 40derece.
Hangi ayarlarda ne kadar alıyorsunuz 5600 ile? Ben 5600x ile en düşük ayarlarda 800 FPS çok rahat alıyorum

sen 5600x in ne sıkıntısı gördün? Tam bir canavar.
5600 yerine 5600X al dedigim yorumuma arkadaslar gülücük atmış 🤠 işlemcileri galiba 5600, 5600X in overclock performansından söz etmeye gerek bile yok, uygun sicaklik ortamı sağlandığında otomatik frekansı arttirdiginida bilmiyorlar anlaşılan, daha sayabilecegim bir çok özellik var. ikisi aynı seviyede bir işlemci olsa zaten amd 5600X neden çıkarsın :D

5600 yerine 5600X al dedigim yorumuma arkadaşlar gülücük atmış 🤠 işlemcileri galiba 5600, 5600X in overclock performansından söz etmeye gerek bile yok, uygun sicaklik ortamı sağlandığında otomatik frekansı arttirdiginida bilmiyorlar anlaşılan, daha sayabilecegim birçok özellik var. İkisi aynı seviyede bir işlemci olsa zaten AMD 5600X neden çıkarsın :D

O soğutcuya vereceğin parayla 5700X al daha iyi.

O soğutcuya vereceğin parayla 5700X al daha iyi.
5700x'i ne ile soğutucağım üfleyerekmi? Para kalmadı 1650tl borç verirsen alirdim 🤠 baktimda 2k olmuş soğutucu. Ne güzel fikir veriyon sen öyle Ahh ah. Ya da 5600x yerine 5950x alıp stok fanıda satardım oyle kullanırdım nasıl fikir? O soğutucu ilede boşta 27 derece en zorlu stres testinde CPU 58 CPU diyot 68 görüyor Max

Son düzenleme:
5700X'i ne ile soğutucağım üfleyerek mi? Para kalmadı 1650TL borç verirsen alirdim 🤠 baktimda 2K olmuş soğutucu. Ne güzel fikir veriyorsun sen öyle ahh ah. Ya da 5600X yerine 5950X alıp stok fanıda satardım oyle kullanırdım nasıl fikir? O soğutucu ile de boşta 27 derece en zorlu stres testinde CPU 58 CPU diyot 68 görüyor Max.

Bunu alıp stok 5700X i rahatça soğutursun. Ama o. Cli 5600X için bu gerekir.

Onun yerine 5600 al 1FPS az alırsın ama işlemcin uzun ömürlü olur. Soğuk çalışır.

5600'e X eklemenin hiçbir manası yok ısınan bir işlemciye bir de O.C yapmaktan bahsediyorsun.

Bunu alıp stok 5700X i rahatça soğutursun. Ama o. Cli 5600X için bu gerekir.

Onun yerine 5600 al 1FPS az alırsın ama işlemcin uzun ömürlü olur. Soğuk çalışır.

5600'e X eklemenin hiçbir manası yok ısınan bir işlemciye bir de O.C yapmaktan bahsediyorsun.

Anakartımın ARGB desteği yok :D onu ucuz yollu almasını bendebilirim ki o zamanda onu alamazdım yine +1000TL bütçem daha olması lazımdı en dandik sıvı soğutmalarda 3K'dan başlıyor, ve şu anda işlemcim buz gibi çalışıyor değerleri yazdım, bu kule tipi ile ısınmıyor. Ha o değerlerde overclocklu haliyle, overclocksuz daha düşük olacaktır :) 5600 ile AAA oyunlarda 2-3 FPS fark var, işlemci bazlı oyunlarda ise Max 20, bu müthiş fikirlerinle yine beni benden aldın teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı