RTX 4060 MSI Cyborg 15 laptop nasıldır?

Bütçe
45K
Victus 16 yerine Nitro 16 tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Nitro 16'nın artıları:

+Sıvı metal soğutma.
+2 tane M2 SSD slodu bulundurması.
+%100 SRGB 165Hz 3ms panel. WQXGA yani 2K+ civarı bir çözünürlük değeri olması.
+Victusa göre daha az limitli olması.

Victus 16'nın eksileri:

-%45 NTSC gibi düşük bir renk gamotu değeri. Panelin ms değeri de yüksek.
-Limit.
-Tek M2 slodu bulundurması.

Şuanlık gözüme çarpan + ve - bunlar. Ayrıca bende hali hazırda Acer Nitro 5 kullanıcısıyım.

Victus 16 yerine Nitro 16 tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Nitro 16'nın artıları:

+Sıvı metal soğutma.
+2 tane M.2 SSD slodu bulundurması.
+%100 sRGB 165Hz 3ms panel. Wqxga yani 2K+ civarı bir çözünürlük değeri olması.
+Victusa göre daha az limitli olması.

Victus 16'nın eksileri:

-%45 NTSC gibi düşük bir renk gamotu değeri. Panelin ms değeri de yüksek.
-Limit.
-Tek M.2 slodu bulundurması.

Şu anlık gözüme çarpan + ve - bunlar. Ayrıca bende halihazırda Acer Nitro 5 kullanıcısıyım.

400 nit Nitro 16
250 nit Victus 16
Nitro 16 40-50k fiyat segmentinde bulunan en iyi Gaming laptop.

Kaliteli değil 4070 olması diğer donanımların kaliteli olduğunu göstermez. Onu geçtim önerdiğin laptop %45 NTSC aşırı derecede kötü, ısınma sorunu mevcut, Power limit var bunun nedeni ise soğutma sisteminin yetersizliği. Birkaç gün önce HP Victus laptop 16- S0046NT modelini aldım senin önerdiğin modelden daha iyi ama beğenmedim ve iade ettim Cyberpunk'ta aldığım FPS oynama sürem arttıkça aynı orantıda düşmeye başlıyordu sadece Cyberpunk değil Alan Wake 2 GoW dada aynı sorun vardı.(4070-4060 arasındaki fark %10 gibi bir şey) şu anda segmentinin en iyisi Nitro 16.

Teşekkürler normalde cevap verecektim ama arkadaşa laf anlatmak istemediğim için uzatmamıştım, sırf RTX 4070 var diye Victus almak hiç mantıklı değil ki zaten kısıtlı bir cihaz sizinde bahsettiğiniz gibi birde ısınınca o 4070'in hiçbir anlamı kalmayacak. Nitro 16 hala fiyatına göre tartışmasız bir cihaz bence konu sahibi arkadaş alırsada uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Isınma olayı birazda hava sıcaklığına göre değişir bence. Atıyorum 2 tane aynı model oyuncu bilgisayarı var birinde Ekran kartı 80 derecedir diğeri 70 derecedir. Birisi 40 derece oda sıcaklığında kullanıyordur , diğeri Klimayı sonuna kadar açmış 25 derece oda sıcaklığında oynuyordur. Etken çok yani.

Isınma olayı biraz da hava sıcaklığına göre değişir bence. Atıyorum 2 tane aynı model oyuncu bilgisayarı var birinde ekran kartı 80 derecedir diğeri 70 derecedir. Birisi 40 derece oda sıcaklığında kullanıyordur, diğeri klimayı sonuna kadar açmış 25 derece oda sıcaklığında oynuyordur. Etken çok yani.

Evet etken olabilir ama Nitro 16 sıvı soğutmaya sahipken Victus 16 yetersiz soğutmadan dolayı Power limit koyulmuş zaten Power limit olması soğutmasinin iyi olmadığının bir göstergesi.

Evet etken olabilir ama Nitro 16 sıvı soğutmaya sahipken Victus 16 yetersiz soğutmadan dolayı Power limit koyulmuş zaten Power limit olması soğutmasinin iyi olmadığının bir göstergesi.
Hocam sıvı soğutma diyince yanlış anlaşılabilir. Tam olarak sıvı soğutma değil de sıvı metal termal macun var işlemcinin üzerinde. Tabii ki Victus'tan her türlü daha iyi soğutması ama yanlış anlaşılma olmasın diye açıklamak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı