Elektronik RTX 4060 & R5 5500 sistem 17.399TL

5600X var bende 2 yıldır kullanıyorum kendi hava soğutmasıyla daha hiçbir işlemde veya oyunda 70 dereceye yaklaştığını bile görmedim.(2 yıldır temizliğini yapmadım ya da termal macun değişimi).

Üflesen soğuyor işlemci ne sıvı soğutması?

Düşük kalite 512 SSD koy, 16 GB RAM koy, kötü anakart koy, soğutucu koyma, kötü PSU ile dandik kasa koy. Sonra millete 2 bin lira ucuza dev kampanya diye sat. Kapitalizm nedir oynat bakalım. Her zaman kendiniz toplayın.

Kim ne tepki verir bilmem ama gerçekten doğru.

Düşünün bu satıştan kar ediyor adam öyle ucuza filan da gelmiyor toplu sistem diye.

Gerekli değil diyenler cahil cahil konuşmuş. Sistemi test eden YouTube kanalları başta olmak üzere sistemi satan sayfa bile "sıvı soğutucu alın" diyor. İnternetten stok soğutucu ile çalışan işlemcinin performansına, sıcaklık değerlerine bakabilirsiniz. Buradaki insanlar 30 FPS'ye bile "oyun oynuyorum" diyen kitle. Yani FPS isityorsanız, güç istiyorsanız, sıcaklığın normal olmasını istiyorsanız kesinlikle gerek var.

Aynen abi çok cahiliz R5500 için sıvı soğutma gerektiğini bile bilmiyoruz.(!)

Ya abicim bir git ya ne bu öz güven kim size böyle saçma şeyleri öğretiyor. Soğutma için ortalama bir kule tipi iş görecektir R5500 çok ısınan bir işlemci değil zaten.

Bana inanmıyorsan an itibariyle "R5500 için sıvı soğutma gerekir mi?" başlıklı bir konu açıp cevabını alabilirsin.

Şurda Sayın @Recep Baltaş ve @Ali Güngör beylerin sıvı ve hava soğutma sistemlerini canlı canlı test ettiği videoları mevcut. Bunu bırakıyorum bu bir referans noktası olacaktır. Herkese iyi oyunlar ve iyi çalışmalar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem bileşenleri iyiymiş nerede çöp varsa toplamışlar vallahi ne desem bilemedim başlığı açan arkadaş Sinerji'nin elemanı olabilir.

Son düzenleme:
Şurda Sayın @Recep Baltaş ve @Ali Güngör beylerin sıvı ve hava soğutma sistemlerini canlı canlı test ettiği videoları mevcut. Bunu bırakıyorum bu bir referans noktası olacaktır. Herkese iyi oyunlar ve iyi çalışmalar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ne yani ? 2 3 fps fazla olsun ve işlemci 4-5 ay daha götürsün diye 2000 tllik bir sıvı soğutmamı almamız lazım ? Bir miktar daha koyuş işlemciyi 5600 yaparım daha iyi. Sıcaklık ile sorununuz varsa UV ile rahatca çözülebilir (ben 5600 UV ile kullanıyorum ve sorun yaşamadım).

Özellikle yaz aylarında kule tipi gerekiyor kendimden biliyorum.
Basit bir soğutucu çok rahat soğutuyor. Stok soğutucuyla kullandım 6 ay sonra Wraith Prism le kullandım. Sıvı soğutma parasına onu 5600 yapar üstüne de SE214XT alırım. Arkadaşın yazdığı çok saçma bir şeydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı