RTX 4060 sistemde FiveM'de düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 11

c2cagan

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
1TB M.2 SSD
Ekran kartı
4060 8gb
İşlemci
i5 12450h
4060 8 GB.
i5 12450H.
16 GB RAM var.

GTA 5'i en yüksek ayarlarda 120 FPS falan oynayabiliyorum ama FiveM'de 30 FPS'lerde oynuyorum. Bunun çözümü nedir?

Oynadığınız sunucuya bağlı, GTA 5 her ne kadar işlemciyle pek bir ilgisi olmasa da FiveM'i Full ayarlarda oynamanız zor anladıgım kadarıyla laptoptan oynuyorsunuz. Ve laptopla FiveM'i Full ayarlarda oynamak çok zor.

Oyundayken işlemcin % kaç ile çalışıyor.

CPU ortalama %5-%10 arası çalışıyor.

Oynadığınız sunucuya bağlı, GTA 5 her ne kadar işlemciyle pek bir ilgisi olmasa da FiveM'i Full ayarlarda oynamanız zor anladıgım kadarıyla laptoptan oynuyorsunuz. Ve laptopla FiveM'i Full ayarlarda oynamak çok zor.

Farklı sunucularda da denedim ancak aynı sorunu yaşıyorum.

Çok büyük ihtimalle sunucu kaynaklı.

Farklı sunucularda da denedim ancak aynı sorunu yaşıyorum.

Güç ayarları > gelişmiş güç ayarlarını değiştir minimum işlemci durumunu internetten bakarak değiştir. Benimki minimum %30 maximum %95

FiveM sorunları bir de üstüne ısındıkça kendini kısıtlayan dizüstü sorun yaşamanız gayet normal. V-Sync açarak oynayın daha istikrarlı olacaktır. Bunun dışında FPS'e etki eden ayarları normal yani en düşük seviyeye çekin.

Minecraft modları, FiveM modları, ENB, Shader gibi oyunlara harici eklenen her şey ısınmayı ve donanımların istikrarsız kullanımını artıracaktır. Çoğu topluluk için mod üretenler, optimizasyonu pek umursamayan veya kendi sistemine göre yapan insanlar oluyor. Doğal olarak bu tarz modları soğutması güçlü olmayan veya en yüksek oyun performansı vermeyen donanımlarda istikrarlı oynamanız çok zor.

Geri
Yukarı