RTX 4060 Ti 8 GB almak mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10.000 bütçe artırıp 4060 Tİ VENTUS 3X 16 GB almasam uzun vadede çok büyük zarar edeceğim gibi görünüyor. Yani uzun vadeli yüksek bütçeli sistemlerde artık 20.000 TL bile hayal oldu. AMD para yoksa alınır 20bin verip AMD mi alınır hale bak.
AMD al. Bu 4060 denen karta para verilmez.

AMD al. Bu 4060 denen karta para verilmez.
4070 karar kıldım yeni nesli bilmem ama bizim 90's AMD kullanmaz iliklerimize kadar işledi çünkü psikolojik olarak atamıyoruz. Genel olarak tarafsız bakıyorum yine Nvidia teknoloji olarak tekel durumda, bütçe varsa AMD alınmaz yoksa alınır. Mesele sadece iş görmeside değil kalitede önemli, yeni teknolojilerde.

AMD'de artık driver sorunları yok. Geçmişte vardı, artık yok. Yani kartı seçerken dikkat etmemiz gereken 3 şey var. Kartın performansı, barındırdığı teknolojiler ve fiyatı. Rx 7800 XT fiyat olarak 4070 TI'dan 200 dolar kadar daha ucuz. FSR 3.0'ı ise çıkınca göreceğiz. Bir de şu videoyu izlemenizi öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yanlı RX 7800XT Türkiye'de 20.000TL. İkisi aynı paraya denk geliyor.

İntel olmalı. Fiyat farkına bakınca 3060 Ti 8 GB DLSS 3.0 denenir sonra satılıp yükseltilebiliriz. Uzun vadeli sistem istedim ama teknoloji ve fiyat farkı imkan vermiyor gibi görünüyor.

DDR5 varken DDR4'e para verilmez. Eski teknoloji.
Yahu ne alakası var ona para verilmez buna para verilmez 2 ay eşek gibi çalışıp bir kasa alacağız o kadar açılamayız. DDR4 mis gibi işte iş görür. Bütçe sınırsız yazsaydım zaten buraya yazmaz alırdım hazır popüler bir 40-50 bandında sistem.

İntel olmalı. Fiyat farkına bakınca 3060 Ti 8 GB DLSS 3.0 denenir sonra satılıp yükseltilebiliriz. Uzun vadeli sistem istedim ama teknoloji ve fiyat farkı imkan vermiyor gibi görünüyor.
7500F daha iyi + çok daha ileriye dönük.

Yahu ne alakası var ona para verilmez buna para verilmez 2 ay eşek gibi çalışıp bir kasa alacağız o kadar açılamayız. DDR4 mis gibi işte iş görür.
@kino hocam, ne olur arkadaşa bir şey açıklamaya çalışmayın. Bırakın istediğini alsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı