RTX 4060 Ti 8 GB VRAM ne kadar yeterli olur?

ismailcann03

Femtopat
Daha fazla  
Sistemi 1 haftaya alacağım.
RTX 4060 Ti 8 GB.
Ryzen 5 7600X.
4 fanlı kasa +1hava soğutma.
165Hz ASUS monitör.
2TB SSD.
2x16 GB RAM.
(Toplam 35k)
Güzelde bir anakart var.
İlk sorum ekran kartinin 8 GB VRAM olması beni ne zamana kadar idare eder? 1080p Ultra veya yüksek ayarlarda oynarım AAA oyunlarını ve hikaye oyunlarını aynı dengede oynamayı varsayarsak VRAM ne zamandan sonra yetmemeye başlar, ne yapmam lazım?
2. sistemin durumu nasıl yeterli midir iyi midir?
Şimdiden teşekkür ederim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 4060 Ti 8 GB.
Ryzen 5 7600X.
165Hz ASUS monitör.
2TB SSD.
2x16 GB RAM.
(Toplam 35k)
Güzelde bir anakart var.
İlk sorum ekran kartinin 8 GB VRAM olması beni ne zamana kadar idare eder? 1080p Ultra veya yüksek ayarlarda oynarım AAA oyunlarını ve hikaye oyunlarını aynı dengede oynamayı varsayarsak VRAM ne zamandan sonra yetmemeye başlar, ne yapmam lazım?

Sistem genel olarak iyi de 1-2 seneye 8 GB VRAM net sorun çıkarır. Şu an bile 4060 Ti ile TLOU'da sorun yaşayan gördüm.

RTX 4060 Ti 8 GB.
Ryzen 5 7600X.
165Hz ASUS monitör.
2TB SSD.
2x16 GB RAM.
(Toplam 35k)
Güzelde bir anakart var.

Şu an bile Last of Us gibi oyunlarda yetmiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıkçası bu bütçede 4060 Ti 8 GB'tan daha iyi bir kart alamazsın, evet 8 GB bazı optimizasyon sıkıntılı oyunlarda sınırda kalıyor ama bu almayacağın anlamına gelmiyor.

Sizde ultra ayarlarda VRAM kullanımı kaç GB oluyor?

Ortalama 7.4 GB civarıydı diyebilirim altında olduğu da oldu üstüne çıktığı da ama hiç drop vb. görmedim. RE4 için de yetersiz dediler onda VRAM tüketimi daha da azdı. TLOU video kaydı alınca atarım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı