RTX 4060 Ti 8 GB vs 16 GB

Vallahi arkadaşın bütçesi iyiyse 16 GB alsa olur ama bence dediğim gibi 8 GB yeterli 4060 Ti için. 16 GB'lik bir kas gücü yok o kartın.

Bütçe değil ki olay adam 2 kart arası 1000TL diyor 1000 TL eklerse 16 GB olanı alıyor. Kas gücü ile çok alakası yok durumun bazı oyunlar evet sınırlı sayıda da olsa daha çok VRAM isteyebiliyor. Ve ileride daha yeni oyunların isteyip istemeyeceği de belli değilken bu az bir farka değer bence.

Hocam açar açmasınada ne kadar zevk alırsın oyundan orası malum. :d
hocam gta 5 te en yüksek grafiklerde 60 fps den üstünde çok çok rahat açıyor daha ne isteyeyim

Benim de 1660 Super vardı sonra 4070 Ventus X3 geçtim Ventus şimdilik 1080p kullanıyorum mesela 4K monitör geçeceğim 1660 Super de her oyunu acıyor normalde ama last of da maalesef 1660 Super sınır da kalıyor mesela.

Benim de 1660 Super vardı sonra 4070 Ventus X3 geçtim Ventus şimdilik 1080p kullanıyorum mesela 4K monitör geçeceğim 1660 Super de her oyunu acıyor normalde ama last of da maalesef 1660 Super sınır da kalıyor mesela.
4070, 4k da sıkıntı çıkarmaz mı?

GTA 5'in optimizasyonu çok iyi. Benim eski bir laptopum vardı o bile açıyordu. Özelliklerini hatırlamıyorum bile.
onun haricinde ets2 de de en yüksek grafiklerde 60 ın üstünü rahat görüyorum ayrıca ölçekleme yüksekteyken bile

4070, 4k da sıkıntı çıkarmaz mı?

1080P'de 4070 kullanıyorum değil 4K, 2K'ya bile geçeceğimi sanmam. Adamlar Ray Tracing, Path Tracing getiriyorlar NVIDIA kullanacaksan bunları kökleyelim, FPS sayacında gözümüz olmasın.

Millet zaten 2000-3000 serilerini AMD kartmış gibi ışın izlemeyi açamadan ya da elleri titreyerek açarak kullanıyordu o iş yaş. En azından benim açımdan.

Bütçe değil ki olay adam 2 kart arası 1000TL diyor 1000 TL eklerse 16 GB olanı alıyor. Kas gücü ile çok alakası yok durumun bazı oyunlar evet sınırlı sayıda da olsa daha çok VRAM isteyebiliyor. Ve ileride daha yeni oyunların isteyip istemeyeceği de belli değilken bu az bir farka değer bence.

Gerçi doğru diyorsunuz 1000 TL fark için 16 GB almak daha mantıklı. Önceden fiyat farkı çok olduğu için satılmıyordu zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı