RTX 4060 Ti 8 GB vs 16 GB

Sizin cevabınıza göre en ideal 1080p veya 2K ama 4K bir monitör almak varken neden 2K bir monitör para vermeliyimki belki ileride 5000 serisi cıkacak kartlara geçeceğim veya 4090 tekrar bir monitör icin bir kes daha para mı harcamak daha mantıklı yoksa şimdiden 4K bir montör almak mı ayrıca 4K da 4070 oyun oynatmaz görüntü camur gibi olur görüşüne katılanlardan degilim bence yeterince tatmin edici olacaktır eğer ki karakterin sivilcesine kadar görmem lazım gerekiyor demiyorsanız tabii.

4K monitör alırsanız, 2K monitör alan kişiye göre daha hızlı sistemi upgrade etmek zorunda kalacaksınız. O yüzden en azından 2k monitör almak daha sağlıklı ama sizin zevkinize kalmış tabi.

4070 ekran kartı ile oyun test videoları var görüntüler gayet akıcı duruyor oynanılmayacak kadar kötü bir görüntüye de rastlamadım dogrusu 4070 Ti degil 4070 bilginize ayrıca.

4070 ekran kartı ile oyun teSt videoları var görüntüler gayet akıcı duruyor oynanılmayacak kadar kötü bir görüntüye de raStlamadım dogruSu 4070 Ti degil 4070 bilginize ayrıca.

Acaba RTX falan kullanmayı düşünmüyor musunuz? Bu özellikleri 4K ekranda 4070 ile kullanamayacakSınız. Hayır madem bu özellikleri kullanmayacakSınız neden AMD kart tercih etmediniz en azından bütçeye göre 4k için daha ideal kart. Bana zamanında 3070 ile 1080p darboğaz yapar dediler, gittim 2k ekran aldım. Şuan aşırı pişmanım yeni çıkan oyunlarda ayarları fullesem, rtx açamıyorum. Rtx açSam, ayarları fulleyemiyorum.

1080p 2K orasını sen bilirsinde 4070 4K da kullanılmaz.

Hdmı™ X 1 (hdmı™ 2.1 A'da belirtildiği gibi 4k@120Hz HDR, 8k@60Hz HDR'yi ve değişken yenileme hızını destekler)

4070 ekran kartı ile oyun test videoları var görüntüler gayet akıcı duruyor oynanılmayacak kadar kötü bir görüntüye de rastlamadım dogrusu 4070 Ti degil 4070 bilginize ayrıca.

Testler iyi güzel ama geçmişi ve günümüzü temsil ediyor. Grafiksel anlamda daha gelişmiş oyunlar, GTA VI gibi yapımlar, Unreal Engine 5 gibi motorların daha sık kullanımı önümüzde yaşanacak olan şeyler. Bunun ışın izlemesi, yol izlemesi var daha.

Gelecekte az çok ne olacağının ön gösterimini merak eden Alan Wake 2 oynasın ya da testlerini izlesin derim.

8 her türlü yeter oyun oynayacaksan, render yapacaksan 16 al.

Oyun oynuyorum ama oynadığım oyunlar ultraya çekince 8 GB'yi geçiyor ve YouTube'a video atıyorum.

Vallahi arkadaşın bütçesi iyiyse 16 GB alsa olur ama bence dediğim gibi 8 GB yeterli 4060 Ti için. 16 GB'lik bir kas gücü yok o kartın.

Bütçem iyi zaten arada uçurum farkı yok 1000 TL var bazıları 10000 TL anlamış gibi yorum yapmış.

Hdmı™ X 1 (hdmı™ 2.1 A'da belirtildiği gibi 4k@120Hz HDR, 8k@60Hz HDR'yi ve değişken yenileme hızını destekler)

Konu ekran kartı VRAM'i ve fiyatından nerelere gelmiş 1 saat uyarı yemiştim.

16 GB olanı almayı seçtim dediğiniz gibi ileride oyunların daha fazla VRAM isteyeceği belli en azından sorun yaşamam çok uzun süre.

Acaba RTX falan kullanmayı düşünmüyor musunuz? Bu özellikleri 4K ekranda 4070 ile kullanamayacaksınız. Hayır madem bu özellikleri kullanmayacaksınız neden AMD kart tercih etmediniz en azından bütçeye göre 4K için daha ideal kart.

Her türlü DLSS acık veya kapalı 4070 4K oynanabilir veya oynanamaz fikirleri videolar halinde YouTube test oyun test videoları halinde gösterilmiş yazdıgınız cevap mesajlarınız icin teşekkür ederim.

Testler iyi güzel ama geçmişi ve günümüzü temsil ediyor. Grafiksel anlamda daha gelişmiş oyunlar, GTA VI gibi yapımlar, Unreal Engine 5 gibi motorların daha sık kullanımı önümüzde yaşanacak olan şeyler. Bunun ışın izlemesi, yol izlemesi var daha.

Gelecekte az çok ne olacağının ön gösterimini merak eden Alan Wake 2 oynasın ya da testlerini izlesin derim.

Zaten gelecek dediginiz en az 2 yıl sonradan başlayacak tam oturması grafiksel anlamda rahat 4 yıl gecerki ayrıca o zaman kadar nasipse 4070 bir ekran kartı yerine daha üst düzey bir kart gecerim zaten yeni nesil olarak bu da işlemcim ve 4070'den daha güncel bir sisteme gecmem 5 yıl olur. i714700KF ve 4070 daha güncel anakart ekran kartı ve işlemci alacagım kesin yani sorun olmaz onu o zaman düşünürüm ayrıca cevap verdigin icin teşekkür.

Son düzenleme:
1000 TL farkla 16 GB alınıyorsa tereddütsüz al derim. 1000 TL ile başka donanımında bu kadar fark yaratamazsın bence. Kullanmasan da o 16 GB VRAM oluşu her türlü yatırım. İleride sistemi satarken bile fayda. Unutmamak gerekir ki enflasyonun uçuk olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Dünyada eskiyen donanım ucuzlarken bizde fiyatı artıyor. Birçok açıdan 1000 TL fark çok küçük bir bedel.

1080P'de 4070 kullanıyorum değil 4K, 2K'ya bile geçeceğimi sanmam. Adamlar Ray Tracing, path tracing getiriyorlar NVIDIA kullanacaksan bunları kökleyelim, FPS sayacında gözümüz olmasın.

Millet zaten 2000-3000 serilerini AMD kartmış gibi ışın izlemeyi açamadan ya da elleri titreyerek açarak kullanıyordu o iş yaş. En azından benim açımdan.

4K oynamak RT veya PT ile oynamaktan daha çok zevk vermez mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı