RTX 4060 Ti 8 GB yeni oyunlar için yeterli mi?

raidExodus

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli, Derince
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS TUF Gaming RTX 3060 OC Edition
CPU: Intel Core i5-12400F, Stok Soğutucu
RAM: Kingston Fury Beast RGB 2x8 GB CL16 3200MHz
Anakart: MSI H610M Bomber
PSU: ASUS TUF Gaming 650B 650W
Depolama: 500 GB XPG Spectrix S20G, 2 TB Seagate SKYHAWK Surveillance 5900 RPM
Kasa: ASUS TUF Gaming GT301

Göz göre göre kazıklanarak 27 bin civarı ödedim. Siz siz olun bu dönemde sistem toplamayın.
Her yeni çıkan oyunu oynamıyorum, bazen 2 tane oyun çalıştırdığım oluyor. 3060 12 GB’tan geçeceğim, bu kart oyunlarıma yeterli olur mu? Sorun yaşamadan en yüksek ayarlarda oynamak istiyorum. Olmadı 4070’e zorlayabilirim.

Dosya Ekleri

• CFFD72A7-6A8D-490B-A932-C3F0E4DC0C59.jpeg
    CFFD72A7-6A8D-490B-A932-C3F0E4DC0C59.jpeg
    213,7 KB · Görüntüleme: 650
Vala ne olursa olsun artık 8 GB VRAM devri bitti yok teknolojidir cart curt boş iş bunlar sadece günü kurtarırsınız ben boşuna AMD önermiyorum sırf VRAM yüzünden yoksa NVIDIA önereyim benim için sıkıntı değil. Amaç saf güç + VRAM uzun vadede mutlu olursunuz neyse alan alıyor nasıl olsa bana giren çıkan yok.

İade kabul edilmedi, eğer ekran kartı tamir edilemez ise ellerindeki aynı kartı -ya da daha üst bir modeli- göndereceklermiş. Yardım eden arkadaşlara teşekkür ediyorum. Büyük ihtimalle tamir edilemeyecek ve 3060 Ti yollayacaklar.

@raidExodus o da iyidir hocam sonra 5000 serisi alırsınız.

İade kabul edilmedi, eğer ekran kartı tamir edilemez ise ellerindeki aynı kartı -ya da daha üst bir modeli- göndereceklermiş. Yardım eden arkadaşlara teşekkür ediyorum. Büyük ihtimalle tamir edilemeyecek ve 3060 Ti yollayacaklar.
Kartınızda ne sorun vardı tam olarak?

Vala ne olursa olsun artık 8 GB VRAM devri bitti yok teknolojidir cart curt boş iş bunlar sadece günü kurtarırsınız ben boşuna AMD önermiyorum sırf VRAM yüzünden yoksa NVIDIA önereyim benim için sıkıntı değil. Amaç saf güç + VRAM uzun vadede mutlu olursunuz neyse alan alıyor nasıl olsa bana giren çıkan yok.

Aynen öyle mesela bende RX 6600 var 8 GB VRAM olduğu için bazı ayarları ultradan yükseğe çekmek zorunda kaldım bu yüzden kartı satıp 2.ci el 3080 Ti veya 4060 Ti 16 GB alacağım.

Kartınızda ne sorun vardı tam olarak?

Breakpoint oynarken ekranda mavi benekler ortaya çıktı, sürücüleri yükseltecek iken ekran gitti. İki BIOS’ta çalışmıyor. Bir ara kırmızı ışık yanmıştı artık o da yanmıyor. Karta güç gidiyor ama. Ortada yedek kablo ve monitör olmadığı için başka çözüm deneyemedim.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı