RTX 4060 Ti için işlemci önerisi

Lotusep

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 5600X işlemcim var. Oyunları 1080P'de oynuyorum. 1080P'de alacağım en fazla performansı istiyorum bu yüzden işlemcimi geliştirmek istiyorum. Bazı konularda gördüğüm kadarı ile 5600X 4060 Ti ile biraz darboğaz yapıyormuş. Bu olayı ortadan kaldırmak istiyorum. Birkaç konuda Ryzen 5 7600 alabilirsiniz tarzı yazılar gördüm bunun dışında önerebileceğiniz işlemci var mı?
Anakartım: MPG B550 Gaming Plus
Ekran kartı: Gainward RTX 4060 Ti Panther NE6406T019T1-1061Z 128 Bit GDDR6 16 GB Ekran Kartı

5600X bence 4060 Ti için gayet yeterli.

Bende de 5600x ile 4060 ti var ve bence %5'lik kayıplar darboğaz falan değil ama onu da gidermek için oyun içinden ya da Nvidia ayarlarından çözünürlük yükseltebilirsiniz. İlla ki CPU yükselteceğim diyorsanız da, 5800X3D alınabilir en iyi işlemci bu sistem için.

Darboğaz olup olmadığını tam olarak nasıl anlarım? Akşam eve geçtiğimde sistemin bütün bilgilerini paylaşsam. Kontrol edebilir miyiz darboğazı? Hangi oyunla denemeliyim. Sanki oyunlarda yetersiz FPS alıyorum gibi hissediyorum.

Darboğaz olup olmadığını tam olarak nasıl anlarım? Akşam eve geçtiğimde sistemin bütün bilgilerini paylaşsam. Kontrol edebilir miyiz darboğazı? Hangi oyunla denemeliyim. Sanki oyunlarda yetersiz FPS alıyorum gibi hissediyorum.
YouTube'tan benzer sistemlerin oyun testlerine bakın; 3-5 FPS (hatta modele göre 10-15 FPS*) farkı normaldir ama dediğiniz kadar büyük bir kayıp varsa, CPU soğutmanızı ve kasa havalandırmanızı gözden geçirmeniz gerekebilir.

* Gaming X vs Ventus vb

Yanlış bilgi dolmuş yine konu. 5600 ile 7600 arasında bal gibi de fark var ama 7500F almanız daha mantıklıdır. 5800X3D alınmaz. 5600X ile 4060 Ti darboğaz yapmaz, rahat rahat kullanın. Daha üst bir modele de bulaşmayın AM4'te.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanlış bilgi dolmuş yine konu. 5600 ile 7600 arasında bal gibi de fark var ama 7500F almanız daha mantıklıdır. 5800x3D alınmaz. 5600X ile 4060 Ti darboğaz yapmaz, rahat rahat kullanın. Daha üst bir modele de bulaşmayın AM4'te.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an hazırda Cyberpunk yüklü PC'mde nasıl bir yol izlersem sıcaklık değerleri FPS normal mi değil mi bakabiliriz?

Yeni konular

Geri
Yukarı