RTX 4060 Ti iyi mi?

Evet AMD tarafına sıcak değilim. RTX 4060 Ti yerine önerdiğiniz 30 serisi ekran kartı hangisi mesela? Bilmediğimden soruyorum.

Teşekkürler. Oyunlarda yaşayacağım kasma ultra ve yüksek ayarlarda mı olur yoksa direkt kasmalar mı yaşarım grafik kalitesinden bağımsız?

Sağ olun teşekkür ederim.
hocam 4060ti ile 4k ultra ayarlarda cyberpunk oynuyorum dlss kapalıyken bazen küçük kasmalar olabiliyor ama dlss ve frame generation açıkken hiçbir sorun yok, rtx açık oynuyorum bu arada

Evet AMD tarafına sıcak değilim. RTX 4060 Ti yerine önerdiğiniz 30 serisi ekran kartı hangisi mesela? Bilmediğimden soruyorum.

Teşekkürler. Oyunlarda yaşayacağım kasma Ultra ve yüksek ayarlarda mı olur yoksa direkt kasmalar mı yaşarım grafik kalitesinden bağımsız?

Sağ olun teşekkür ederim.

2. el almıyorsanız 30 serisinin pek bir avantajı kalmıyor. 13000-14000 bandında 2. el 3080, 3080 Ti hatta 3090 bile bulunabiliyor. Ve hepsi 4060 Ti'dan çok çok daha iyi. Tabii bu kartları alınca iyi bir PSU'da lazım. Sizin yerinizde olsam 4060 Ti alırdım. AMD istemiyorsunuz 2. el de alamazsınız. 4060 Ti alın geçin.

Hocam saf güç mantığınız sadece belli başlı oyunlar için geçerli ben yazılımcıyım benim içinde VRAM fazlasıyla önemli fakat 4060 Ti RX 7900 XT'den daha çok iş görüyor benim için. Özellikle yapay zeka uygulamalarında AMD kartlar tamamen çöp durumundalar. Ayrıca çok fazla oyun oynuyorum ve 4060 Ti beni üzmedi şu ana kadar.

Öncelikle yorumunuz biraz fanboy tipinde olmuş. Hocam iş için zaten havada karada NVIDIA. Ama oyun oynuyorsanız AMD daha F/P ve çok daha performanslı. Oyun için NVIDIA 4060 Ti 8 GB VRAM 128 bit veriyor. Bu kartla güncel oyunlar ve yeni çıkacak oyunlar bile zor oynanır. Ve oyun konusunda 3 tane 4060 Ti anca 7900XT eder.

hocam saf güç mantığınız sadece belli başlı oyunlar için geçerli ben yazılımcıyım benim içinde vram fazlasıyla önemli fakat 4060ti rx7900xt'den daha çok iş görüyor benim için. özellikle yapay zeka uygulamalarında amd kartlar tamamen çöp durumundalar. Ayrıca çok fazla oyun oynuyorum ve 4060ti beni üzmedi şu ana kadar.

Konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum. Ben de üniversitede yazılım mühendisliği istiyorum. O yüzden kafama dizüstü mü masaüstü mü diye bir soru takılmıştı. Yazılım bölümünde laptop gerekiyor mu? Masaüstü alırsam ders olarak veya çalışma olarak bir şey kaybeder miyim? (Yaşadığım şehirde okuyacağım evimde kalacağım.)

hocam 4060ti ile 4k ultra ayarlarda cyberpunk oynuyorum dlss kapalıyken bazen küçük kasmalar olabiliyor ama dlss ve frame generation açıkken hiçbir sorun yok, rtx açık oynuyorum bu arada
İşlemciniz nedir?

Konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum. Ben de üniversitede yazılım mühendisliği istiyorum. O yüzden kafama dizüstü mü masaüstü mü diye bir soru takılmıştı. Yazılım bölümünde laptop gerekiyor mu? Masaüstü alırsam ders olarak veya çalışma olarak bir şey kaybeder miyim? (Yaşadığım şehirde okuyacağım evimde kalacağım.)

İşlemciniz nedir?
Hocam işlemcim i7 13700kf, dersler için laptop gerekli okuldaki uygulamalarda ve proje sunumlarında vs kullanmak için, özellikle lab derslerinde labdaki bilgisayarlar çöp olduğu için kendi bilgisayarınızı kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca büyük bir yazılım şirketinde çalışmayacaksanız çoğunlukla kendi bilgisayarınızı kullanıyorsunuz o yüzden yazılımcılar için laptop kullanmak zorunluluk gibi bir şey. Ben .NET Developer'ım aynı zamanda son sınıf öğrencisiyim evde masaüstü kullanıyorum, iş vs için bir tane msi laptopum var 10.nesil i5 gtx1650 ve 32gb ram'li birde macbook kullanıyorum. mobil geliştirmede ios derlemesi için mac zorunlu maalesef.

Hocam işlemcim i7 13700KF, dersler için laptop gerekli okuldaki uygulamalarda ve proje sunumlarında vs kullanmak için, özellikle lab derslerinde labdaki bilgisayarlar çöp olduğu için kendi bilgisayarınızı kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca büyük bir yazılım şirketinde çalışmayacaksanız çoğunlukla kendi bilgisayarınızı kullanıyorsunuz o yüzden yazılımcılar için laptop kullanmak zorunluluk gibi bir şey. Ben .NET Developer'ım aynı zamanda son sınıf öğrencisiyim evde masaüstü kullanıyorum, iş vs için bir tane MSI laptopum var 10.nesil i5 GTX1650 ve 32 GB RAM'li bir de MacBook kullanıyorum. Mobil geliştirmede iOS derlemesi için Mac zorunlu maalesef.

Benim 1 tane alma şansım var o zaman maalesef laptop almak zorundayım galiba :(

Yazılım okuyacaksanız evet maalesef laptop zorunluluk, benim sınıfımda laptop yerine masaüstü toplayan arkadaş vardı ilk yıl çok sorun olmadı fakat ikinci yıl sözel dersler gidip tamamen bölüm dersleri gelince laptop almak zorunda kaldı. Fakat okul tarafı biraz hocalarla da alakalı eğer hoclarınız slayttan okuyup geçen tiplerden olursa laptop olmasa bile okulda sorun yaşamazsınız.

Yazılım okuyacaksanız evet maalesef laptop zorunluluk, benim sınıfımda laptop yerine masaüstü toplayan arkadaş vardı ilk yıl çok sorun olmadı fakat ikinci yıl sözel dersler gidip tamamen bölüm dersleri gelince laptop almak zorunda kaldı. Fakat okul tarafı biraz hocalarla da alakalı eğer hoclarınız slayttan okuyup geçen tiplerden olursa laptop olmasa bile okulda sorun yaşamazsınız.

Valla onu bilemem ya işi garantiye alıp laptop çekmek daha mantıklı gibi. Paramı biriktirip sonrasında masaüstü alacağım başka çare yok. Teşekkür ederim.

Uygun fiyatli bulduysan al, dlss le zaten gayet yetetli deviyeye geliyor. Onun disinda scale ayarlari falanda var. Optimizasyonu bozuk oyunlara çok takılma. Devir yapay zeka devri. Artik enerji ve daha az komponentlerle daha yüksek performanslar alınıyor.

Geri
Yukarı