RTX 4060 Ti model tavsiyesi

TRickboy

Kilopat
Yer
Çamlıca
Daha fazla  
Meslek
Vardiya Zabiti
Merhaba arkadaşlar. RTX 4060 Ti almak istiyorum fakat hangi modeli almalıyım ona karar veremedim. Öncelikle F/P aradığım için bütçeme en uygun bir şekilde harcama yapmam gerek. Aklımda ilk olarak RX 7700 XT vardı fakat PSU 500W. Riske girmek istemiyorum. İkinci önceliğim ise ödeme kolaylığı, ürünü Amazon'dan almak istiyorum çünkü 9 taksite kadar vade farkı ödemesi yok. Hangi RTX 4060 Ti modelini seçmeliyim? Son olarak 1080p de oynayacağım için 8 GB VRAM yeter diye düşünüyorum. Herkese iyi sosyaller.

@Ders Günlüğü Adam ekran kartı tavsiyesi istemiş, sistem atmışsın. Garip!

Bu model işini fazlasıyla görür:

Lakin benim fikrim ileriye dönük olmasını istiyorsanız indirimlerde (İncehesap Cuma indirimi vb) yakalayıp 7800XT alın. PSU'yu da yetecek seviyede bir şey alın. En azından 2K'ya geçtiğinizde ve ileride oyunlara 8GB VRAM yetersiz gelmeye başladığında (Görünene göre 2 seneden az bir süre kaldı.) kafanız rahat olur. İşlemci de önemli tabi, belirtmemişsiniz. Besleyebilecek bir işlemci olduğunu varsaydım.

@Ders Günlüğü Adam ekran kartı tavsiyesi istemiş, sistem atmışsın. Garip!

Bu model işini fazlasıyla görür:

Lakin benim fikrim ileriye dönük olmasını istiyorsanız indirimlerde (İncehesap Cuma indirimi vb) yakalayıp 7800XT alın. PSU'yu da yetecek seviyede bir şey alın. En azından 2K'ya geçtiğinizde ve ileride oyunlara 8GB VRAM yetersiz gelmeye başladığında (Görünene göre 2 seneden az bir süre kaldı.) kafanız rahat olur. İşlemci de önemli tabi, belirtmemişsiniz. Besleyebilecek bir işlemci olduğunu varsaydım.
RX 7800 XT almayı düşündüm fakat monitör şu an 1080P ve işlemcim R5 5600. Darboğaz söz konusu olacak. Güç kaynağı ise hiç yeterli değil. Benim amacım 1080P de 1-2 yıl rahat rahat oyun oynamak. İleride tüm sistemi satıp DDR5'li 2K sisteme geçmeyi düşünüyorum. Tavsiye için teşekkür ederim. PNY 4060 Tİ XLR versiyonu için ne düşünüyorsunuz? Şu an oda uygun fiyatlı ve Amazon da satışta var.

Yeni konular

Geri
Yukarı