Çözüldü RTX 4060 Ti sistemde film izlerken ekranda kırılmalar oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lamourdeluna

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı yeni aldım, oyun oynarken vesaire bu videoda gösterdiğim gibi sorun olmuyor. İki farklı monitörde de denedim monitörlerde bir sıkıntı yok iki monitörde de aynı sorunu yaşadım. Ekran kartı ve BIOS'u da güncelledim.
Sistemimi yeni aldım umarım ekran kartımda bir sorun yoktur.
Sorunu görmeniz adına video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Chrome için, "Chrome://flags" arama kısmına "angle" yaz ve arat, default olan kısmı "OpenGL" olarak değiştir. Bu Chrome için oluşan glitchleri büyük ihtimal çözecektir ama Netflix'in kendi uygulamasında nasıl çözebilirsin bir fikrim yok.
Sorun videoyu izlediğin yerden kaynaklı olabilir. Bunu anlamak için YouTube, Netflix veya diğer film sitelerinde farklı içerikler izle.

Sorun videoyu izlediğin yerden kaynaklı olabilir. Bunu anlamak için YouTube, Netflix veya diğer film sitelerinde farklı içerikler izle.
Farklı tarayıcılardan da denedim aynı sorun devam ediyor. Tarayıcı ayarlarından Grafik hızlandırmayı kullan seçeneğini de açtım aynı sorun devam etmekte. Youtube, Twitch gibi yerlerden video izlediğimde aynı sorun olmuyor. Prime video ve Netflix'de oldu. Microsoft Edge'den Netflix'de film izlediğimde bu sorunu göstermek için attığım videodan daha farklı sorun oluyor, filmlerde aşağıda siyah glitch çıkıyor.

Chrome için, "Chrome://flags" arama kısmına "angle" yaz ve arat, default olan kısmı "OpenGL" olarak değiştir. Bu Chrome için oluşan glitchleri büyük ihtimal çözecektir ama Netflix'in kendi uygulamasında nasıl çözebilirsin bir fikrim yok.

Çözüm
@KenLix Teşekkür ederim. Dediğin ayarı yaptığımda Google Chrome'dan Prime Video'ya girip film açtığımda gösterdiğim sorun şu an olmuyor düzeldi. Yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Bu arada aklıma takıldı yine de ekran kartını sistemi aldığım yere göstermem gerekir mi? Bilgisayar sistemimi aldığım yeri aradığımda sorunu anlatınca getirebilirsiniz bakarız demişti. Yoksa bu tür sorunlar ekran kartıyla alakalı değil de, tarayıcılarla mı alakalı oluyor?

Yoksa bu tür sorunlar ekran kartıyla alakalı değil de, tarayıcılarla mı alakalı oluyor?

Senlik bir durum yok, neredeyse bütün NVIDIA kullanıcılarında böyle. NVIDIA'da bunun farkında ama bir çözüm üretemiyor ya da üretmiyor. Yani kartı geri göndersen de göndermesen de net bir çözüme kavuşturamazsın, NVIDIA'nın bu sorun için bir driver güncellemesi yapması gerekiyor.

Son düzenleme:
Senlik bir durum yok, neredeyse bütün NVIDIA kullanıcılarında böyle. NVIDIA'da bunun farkında ama bir çözüm üretemiyor ya da üretmiyor. Yani kartı geri göndersen de göndermesen de net bir çözüme kavuşturamazsın, NVIDIA'nın bu sorun için bir driver güncellemesi yapması gerekiyor.
Tamamdır teşekkür ederim tekrardan. ♥ Diğer arkadaşlara da teşekkürler verdikleri cevaplar için.

Yeni konular

Geri
Yukarı