RTX 4060 ve R5 5600 sistem oyunlarda düşük performans veriyor

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir PC aldım 0 olarak yaklaşık 2 ay falan oldu ve ben aldığım FPS değerlerinden pek memnun değilim. Düşük veriyor gibi düşünüyorum, sizce normal mi? Valorant'ta düşük ayarlarda 1080P 200-250 arası, Steam PUBG'de düşük ayarlarda 1080P 100-150 arası. Isı değerleri ise işlemcinin sıcaklık değerleri ise ortalama 52-58 araları falan ekran kartınında aynı şekil.

Sistem özelliklerim ise anakart: ASRock B550M-HDV işlemci: Ryzen 5 5600 ekran kartı: Gainward ghost 4060 8 GB RAM: Goodram ırdm Pro (2x8) 16 GB 3600MHz CL18 SSD: MLD M300 500GB NVMe M.2 gen3

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorantta bu sistemin 400-500 FPS lere ulaşması lazım, işlemci sıcaklık değerleriniz normal ekran kartınızında öyle. Mevcut sürücünüzü DDU ile kaldırıp , en güncel sürücüyü kurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu attığım kısımdan izleyip ayarlarınızın aynı olup olmadığınada bakın.

Valorant'ta bu sistemin 400-500 FPS'lere ulaşması lazım, işlemci sıcaklık değerleriniz normal ekran kartınızında öyle. Mevcut sürücünüzü DDU ile kaldırıp, en güncel sürücüyü kurun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu attığım kısımdan izleyip ayarlarınızın aynı olup olmadığınada bakın.

Hocam sadece tek farklı olan ayar anti-aliasing MSAA4X alttaki seçenekde 4X ama bu ayarın 200 FPS fark ettiriceğini düşünmüyorum.

En yüksek ayarlarda FPS değerleri nasıl?

Valorant'ta ortalama yine 20 30 FPS düşük PUBG'de hiç yüksek ayar oynamadım.

Hocam sadece tek farklı olan ayar anti-aliasing MSAA4X alttaki seçenekde 4X ama bu ayarın 200 FPS fark ettiriceğini düşünmüyorum.

Valorant'ta ortalama yine 20 30 FPS düşük PUBG'de hiç yüksek ayar oynamadım.
videodaki ayarları yapıp test eder misiniz?

Arkadaş sıcaklıkları yazmış, konuyu okumadan cevap veriyorsun dostum.

Okudum dostum, throttle yeyip o sıcaklıklara ve performansa düşmüş olabilir.

Geri
Yukarı