Çözüldü RTX 4060 voltaj %0 gösteriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FurkanBitim

Centipat
Daha fazla  
PC'yi yeni aldım ve böyle bir şey var. Ekran kartını taktığımda tık sesi de gelmemişti zor çalıştırmıştım. Forza harizon motorsportta düşük ayarlarda bile 60 FPS alamadım başka oyunlarda da aynı gösteriyor. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    558,1 KB · Görüntüleme: 48
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    141,3 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
@FurkanBitim evet hocam onddan bahsediyorum, bu arada kartın sağ köşesine bir destek aparatı koysanız süper olur çünkü yamulmuş sağ tarafı.

Hocam olay o değil, 0 zaten normal ayarlar. Oradaki değişiklerle beraber overclock yapmış sayılıyorsunuz.

Hocam ekran kartını takarken tık sesi gelmedi normal midir zar zor taktım.

Zaten orta alttaki tuş kısmındaki geriye alma tuşları varsayılan ayarlara döndürür.

Hocam ekran kartını takarken tık sesi gelmedi normal midir zar zor taktım.
Hocam kasayı yan yatırıp takmayı deneyin, normalde küçük de olsa hissedersiniz veya duyarsınız.

@Murat Salmanow hocam anlatamadım galiba.

+0 yazdığı gibi üreticinin verdiği standart ayar yani fabrika ayarı, şimdi Afterburner indiriyorum SS atacağım. Siz o ayarları yükselttiğiniz taktirde overclock, düşürdüğünüz taktirde downclock ediyorsunuz. Overclock'un Türkçe'siyle zaten kartın üstündeki ayarlara çıkarmasını temenni ediyor.

Hocam ben size Afterburner'da 0 yazıyorsa kesin ondandır demiyorum, arkadaş fan rengi ya da hızı ayarlamak için BIOS'tan ya da programlarla uğraştıysa bu problem olabilir, bir dediğim ayarları yapsa düzelecek aynı ekran kartı bende de var zaten bende de oldu ama düzelltim bu şekilde.

Zaten orta alttaki tuş kısmındaki geriye alma tuşları varsayılan ayarlara döndürür.

Hocam kasayı yan yatırıp takmayı deneyin, normalde küçük de olsa hissedersiniz veya duyarsınız.

Kapakçık kilitlenmiş yukarı kalkmış bir problem olduğunu sanmıyorum, yazılımsal yüksek ihtimal dediğimi denesin olmadı defult ayara çekip servise yollasın.

@Murat Salmanow hocam kapakçık kilitlenip de orta veya sol kısımların kitlenmediği olabiliyor. Denemekte fayda var. Bu arada dediğinizi yeni anladım, özür diliyor ve katılıyorum.

@Murat Salmanow hocam kapakçık kilitlenip de orta veya sol kısımların kitlenmediği olabiliyor. Denemekte fayda var. Bu arada dediğinizi yeni anladım, özür diliyor ve katılıyorum.

Temassızlık olsaydı ekranda bir anda kilitlenme ve kırmızı radyanlı kesik kesik görüntü ve bir sürü ekran bozukluğu oluşurdu yüksek ihtimal. Dediğimi denesin o ayarları bir çeksin olmadı servise yollasın çözümü %90 MSI Afterburner'dan ayar çekmek.

Temassızlık olsaydı ekranda bir anda kilitlenme ve kırmızı radyanlı kesik kesik görüntü ve bir sürü ekran bozukluğu oluşurdu yüksek ihtimal. Dediğimi denesin o ayarları bir çeksin olmadı servise yollasın çözümü %90 MSI Afterburner'dan ayar çekmek.

Hocam yani ekran kartının girişinde sorun yok diyorsunuz. Tam olarak fotoğraftaki ayarlarımı yapayım? Bir sorun olursa ne yapacağım, bir sorun olur mu?

Hocam yani ekran kartının girişinde sorun yok diyorsunuz. Tam olarak fotoğraftaki ayarlarımı yapayım? Bir sorun olursa ne yapacağım, bir sorun olur mu?
Bir sorun olursa maksimum siyah ekrana düşer, o zaman da: Win+Ctrl+Shift+B kombinasyonunu yapıp bilgisayarı kapatın veya yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı