RTX 4060'lı laptop önerisi

Bütçe
35.000TL
Selam. Arkadaşlar Victus 16 i7 4060'lı modeli 38 bine aldım fakat yorumlarınızı şimdi okudum kafam karıştı. G-SYNC yok diye düşünüyordum onu soracaktım olmaması çok sorun olur mu diye ama ekran kalitesi kötü diye yazanlar olmuş. Ekranı çok mu kötüdür bu cihazın?

Ayrıca G-SYNC alma sebebini belirlemeli mi?

İptal ettim arkadaşlar.

Hocam şahsen G-SYNC olaması beni bozmadı. 350 FPS Rainbow da oynadım 60FPS Last of Us da oynadım ama hiçbir şekilde yırtık veya ekran bozulması yaşamadım. Ama söylediğim gibi belirli modellerin bu seride ekranı resmen sarı geliyor. Ona bir kalibrasyon çekmek gerçekten şart ama bence renk dışında ekran gayet tatmin edici bir sıkıntı yaşanacak gibi değil.

Ama şunu söyleyeyim benim cihazın belgelerinde 2. SSD slotu gözükmesine rağmen bilgisayarı açtım yoktu, özellikleri bastıra bastıra servise sorun, ne var ne yok iyice anlamak için ama depolama sizin için büyük bir sıkıntı değilse bence kötü bir cihaz değil. Ama depolamanın böyle olduğunu bilebilseydim sanırım ASUS TUF'u alırdım ama çok da pişman değilim benim için iyi gidiyor şu an.

Arkadaşlar hepimize hayırlı olsun Victus'u sipariş ettim. Dolar 25'i zorladığı için korkup sonunda aldım, umarım yanlış bir tercih yapmamışımdır. Burada bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Cihaz haftaya pazartesi kargoya veriliyor, ben de haftaya tatildeyim ama ayarlayabildiğim zaman herkes için güzel bir inceleme yazmak istiyorum. Herkese iyi günler arkadaşlar alacağınız bir şey varsa bugün kesinlikle alın bence.

Bu arada ekran da %100 sRGB imiş almak isteyen arkadaşlara bildiriyorum. Bir de bu ürünün kullanıcı kılavuzunu de ekliyorum her detayı var gibi içerisinde, yardımcı olabilir size.

Hocam kendi sitesinde bu model için %45 NTSC olduğu belirtilmiş. Bir yanlışlık olmasın?

Hocam kendi sitesinde bu model için %45 NTSC olduğu belirtilmiş. Bir yanlışlık olmasın?

Öyle sanırım ya. Ekranın farklı varyasyonları var da ben onlardan birinin koduyla karıştırıp öyle yazdım büyük bir ihtimalle. Açıkçası beni o kadar rahatsız etmedi ama ben tasarım ve grafik işleri ile uğraşırım diyen arkadaşları biraz tatmin etmeyebilir. En güzeli görebiliyorsanız bir bakın ekrana, ben de bakıp aldım ve o yüzden beni tatmin etti. Bu arada Victus'ların o kadar modeli var ki, özelliklerine direkt satan siteden bakarsanız daha sağlıklı olur.

Hocam şahsen G-Sync olaması beni bozmadı. 350 FPS Rainbow da oynadım 60FPS Last of Us da oynadım ama hiçbir şekilde yırtık veya ekran bozulması yaşamadım. Ama söylediğim gibi belirli modellerin bu seride ekranı resmen sarı geliyor. Ona bir kalibrasyon çekmek gerçekten şart ama bence renk dışında ekran gayet tatmin edici bir sıkıntı yaşanacak gibi değil.

Ama şunu söyleyeyim benim cihazın belgelerinde 2. SSD slotu gözükmesine rağmen bilgisayarı açtım yoktu, özellikleri bastıra bastıra servise sorun, ne var ne yok iyice anlamak için ama depolama sizin için büyük bir sıkıntı değilse bence kötü bir cihaz değil. Ama depolamanın böyle olduğunu bilebilseydim sanırım ASUS TUF'u alırdım ama çok da pişman değilim benim için iyi gidiyor şu an.

Zam gelmeden bütçemi toparlayabilirsem ASUS ROG alacağım sanırım. Çok teşekkür ederim ekran hakkındaki yorumunuz için

Hocam şahsen G-Sync olaması beni bozmadı. 350 FPS Rainbow da oynadım 60FPS Last of Us da oynadım ama hiçbir şekilde yırtık veya ekran bozulması yaşamadım. Ama söylediğim gibi belirli modellerin bu seride ekranı resmen sarı geliyor. Ona bir kalibrasyon çekmek gerçekten şart ama bence renk dışında ekran gayet tatmin edici bir sıkıntı yaşanacak gibi değil.

Haftaya da ben ASUS alacağım bende son 1ay için HP diye düşğnğyordum sonraki 1hafta içinde ASUS'a döndüm nedeni ise ben bir laptopa 35k para veriyorsam premium hissettirmesi gerekiyor ve ben bir oyuncu laptopu alıyorsam kendini belli etmesi gerekiyor RGB detayı olsun klavyenin kaliteliği ve kısayol tuşlarının acayip kolaylık sağlanması benim için artı oldu ekran kaliteside en önemli etkenlerdem biri oldu benim için ve markanın kendi adı olduğu içinde almak istedim bu biraz fanboyluga girebilir ama birine ASUS'um var deyince bir hoş hissetiyor ama isterse en kaliteli sistem olsun HP Victus'um var deyince insanlar az da olsa dandiktir la bu yapabılır aynı şekilde sade tasarımdan dolayı kşmse bu sağlam sistem demez ASUS'un metal kasası olsun yani genel olarak malzeme kalitesi yüzünden ASUS'u sectim 8 - 10 FPS benim için sorun değil kaliteli oyun oynayacak param zaten yok Zula oynayacağım Forza falan oynayacağım yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı