RTX 4060'lı laptop önerisi

Bütçe
35.000TL
Aynen hocam iade hakkı da bilgisayar 40k olmuş zaten. :) aklımı kaybedeceğim.

Hocam daha bu sabah 36k dı :). Artık bugün almam lazım ya. 4070 işine girersem ASUS alacağım gibi de 4060 kalırsam orada halen bir emin olmadım. Benim de sevdiğim bilgisayar işleri bir abim vardır da onunla biraz sohbet edip kararımı vereceğim. Ama ne alırsam alayım detaylı bir inceleme yazacağım bu kadar emek boşa gitmesin herkesin işine yarar.

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00004BN7CJ hocam bunu da alabilirsiniz bütçenizi kasmadan. Hepsiburada premium üyesiyseniz 900TL'de bakiye veriyor artı olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00004BN7CJ hocam bunu da alabilirsiniz bütçenizi kasmadan Hepsiburada premium üyesiyseniz 900TL'de bakiye veriyor artı olarak.

Hocam bu da bayağı hoşmuş. Bunu Gpnteknoloji.com 35k ya satıyor. Bilgisayarcı abi de MSI al dedi de bu 4060 kasalı MSI'lar en az 45 50k. Benim de o kadar param yok. Bunlardan pişman olursun diyor da bütçe belirlemedikçe bunun da sonu olmuyor ki. Bence MSI işine girmemek lazım. Şu 4060 4070 işini kesinleştirsem bu ürün 30k ya bayağı iyi gibi bir de SSD taksak muhteşem olur.

Hocam bu da bayağı hoşmuş. Bunu Gpnteknoloji.com 35k ya satıyor. Bilgisayarcı abi de MSI al dedi de bu 4060 kasalı MSI'lar en az 45 50k. Benim de o kadar param yok. Bunlardan pişman olursun diyor da bütçe belirlemedikçe bunun da sonu olmuyor ki. Bence MSI işine girmemek lazım. Şu 4060 4070 işini kesinleştirsem bu ürün 30k ya bayağı iyi gibi bir de SSD taksak muhteşem olur.

ASUS'un işlemcisi düşük, 4060 alacaksanız 7840HS olan Victus öneririm, 4070 düşünürseniz 7940HS olan ASUS TUF sağlam bir model. MSI modeller Türkiye'de kazık fiyatlara satılıyor, marka olarak değil model olarak laptop bakılmalı.

ASUS'un işlemcisi düşük, 4060 alacaksanız 7840HS olan Victus öneririm, 4070 düşünürseniz 7940HS olan ASUS TUF sağlam bir model. MSI modeller Türkiye'de kazık fiyatlara satılıyor, marka olarak değil model olarak laptop bakılmalı.
Daha kötü bir panel ve ekran almak için 5000TL fark ödemek ne kadar mantıklı?

Daha kötü bir panel ve ekran almak için 5000TL fark ödemek ne kadar mantıklı?

İş bir tek panelde değil, uzun vade de RAM ve işlemci farkı kendini gösterir. Oyunlar sadece GPU ile oynanmıyor. Bütçeniz varken daha iyisini almak varken bence ASUS alınmamalı. 7735HS Intel tarafında 12500H dengi denilebilir fakat 7840HS 13700H modelinden daha güçlü bir işlemci, aradaki farkı iyi anlatabildim umarım. Panel 3A oyunlar için yeterli, ileride istediğiniz monitörü takabilirsiniz. Ekstra olarak yüksek hızlı bir SSD ile gelmesi de cabası. Bütçede tasarrufa gideceğim derseniz almanızı öneririm ASUS modeli, eğer kısmayacaksanız Victus derim.

Arkadaşlar hepimize hayırlı olsun Victus'u sipariş ettim. Dolar 25'i zorladığı için korkup sonunda aldım, umarım yanlış bir tercih yapmamışımdır. Burada bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Cihaz haftaya pazartesi kargoya veriliyor, ben de haftaya tatildeyim ama ayarlayabildiğim zaman herkes için güzel bir inceleme yazmak istiyorum. Herkese iyi günler arkadaşlar alacağınız bir şey varsa bugün kesinlikle alın bence.

Arkadaşlar hepimize hayırlı olsun Victus'u sipariş ettim. Dolar 25'i zorladığı için korkup sonunda aldım, umarım yanlış bir tercih yapmamışımdır. Burada bana yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Cihaz haftaya pazartesi kargoya veriliyor, ben de haftaya tatildeyim ama ayarlayabildiğim zaman herkes için güzel bir inceleme yazmak istiyorum. Herkese iyi günler arkadaşlar alacağınız bir şey varsa bugün kesinlikle alın bence.

Bu arada ekran da %100 sRGB imiş almak isteyen arkadaşlara bildiriyorum. Bir de bu ürünün kullanıcı kılavuzunu de ekliyorum her detayı var gibi içerisinde, yardımcı olabilir size.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230622_174128_Chrome.jpg
    Screenshot_20230622_174128_Chrome.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 69
  • Screenshot_20230622_175410_Drive.jpg
    Screenshot_20230622_175410_Drive.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:
Merhaba hocam bilgisayarla ilgili deneyimlerinizi paylaşır mısınız? Bende bu PC'yi almak üzereyim şu an.

Hocam aslında inceleme yazacaktım da tatilde olunca çok mümkün olmadı ama biraz oynadım cihazda. Genel olarak deneyimlerim olumlu benim. Şöyle biraz bahsedeyim:

Cihaz gelince içinde Wi-Fi driver ı olmadığı için kablolu bağlantı ile kurmanız gerek onu söyleyeyim.
Ekran gerçekten sarı. Yani önceki bilgisayarımı yanına koyunca bayağı belli oluyordu. AMD'nin gömülü kartını kullanıyorsan aktf olarak kendi uygulamasından ekran sıcaklığını arttırıp hemen çözebiliyorsun ama NVIDIA kart aktifse Windows ayarlarından biraz kurcalayınca kabul edilebilir bir düzeye geliyor. Oyun oynarken veya bir şeyler izlerken kötü değil ama beyaz arka planı olan sitelerde gezerken biraz rahatsız edebilir. Benim cihazın ekranının sağ üst tarafında bir tane takılı pixel çıktı. Onu servise yollayacağım ama onun dışında bir sıkıntısı yok açıkçası.

Ben oyun performansından tatmin kaldım, bence o kadar da ısınmıyor en fazla 85-89 arası gördüm onlar da anlıktı açıkçası.
Klavye hoşuma gitti yazma hissi gerçekten tok ve hoş bence ama hoparlörlerin bass ı neredeyse yok gibi. Ama onun dışında sesi bayağı temiz bence. Genel olarak malzeme kalitesi bana yeterli geldi. Tasarımı dış kapaktaki kocaman parlak v dışında bence bayağı hoş ve temiz. Ben açıkçası memnun kaldım şu ana kadar bir sıkıntı da yaşamadım. Ama servis takılı pixel işine nasıl bakacak bilemiyorum, bir sorun yaşarsam yazmaya çalışırım buraya.

Sizin bir sorunuz veya merak ettiğiniz bir şey olursa hocam elimden geldiğince yanıtlamaya çalışayım.

Selamlar. Arkadaşlar victus 16 i7 4060 lı modeli 38 bine aldım fakat yorumlarınızı şimdi okudum kafam karıştı. G sync yok diye düşünüyordum onu soracaktım olmaması çok sorun olur mu diye ama ekran kalitesi kötü diye yazanlar olmuş. Ekranı çok mu kötüdür bu cihazın ?

Ayrıca g sync alma sebebini belirlemeli mi ?

iptal ettim arkadaşlar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı