RTX 4060'lı sistem PUBG'de 100 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Engin Karagöl

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
500GB
Ekran kartı
Nvidia RTX 4060
İşlemci
Amd ryzen 7735HS
ASUS TUF A15 507nv satın aldım fakat oyun oynarken internetteki videolarda mesela PUBG'de adamlar 150 FPS alırken ben 100 bile zor görüyorum. Sebebi ne olabilir? Aynı grafik ayarlarıyla.

Oyun problemli fakat ben 3050 ve Ryzen 5 5500 kombinesiyle bile 90-100FPS alıyorum. Bütün donanım ayarlarınız optimize mi?

Oyunda problem falan olduğunu düşünmüyorum. R3 3100 RX 580 ile 60-80 FPS alıyordum, R5 5600 RTX 4070 ile 160-200 arası alıyorum. Ram 16 GB Win10. Laptop olduğu için uzun kullanım ve görsel başarım dengesi için optimize edilmiş cihazlar bunlar. Technopat sitesinde mevcut olan Win 10 hızlandırma rehberini kullanın. Gerekirse Win10' a geçin. Windows güç yönetiminden Nihai Performans komutunu (Google'da aratın çıkıyor) uygulayın. Mevcutsa cihazın turbo (fan) modunu aktif edin. Oyun içi gereksiz aydınlatma vs. ayarları kapatın. Vsync kapatın. Oyunun da grafik optimizasyon ayarlarını yapın. 7-8 kişi smoke içinde çatışırken RTX de olsa 80-100 lere kadar düşüyor.

Oyun problemli fakat ben 3050 ve Ryzen 5 5500 kombinesiyle bile 90-100FPS alıyorum. Bütün donanım ayarlarınız optimize mi?

Arkadaşın bilgisayarı laptop yani parçaları daha zayıf.

Arkadaşın sıkıntısının en büyük sebebi 8 GB RAM olması. 8 GB RAM bırak oyun oynatmayı günlük işlemlerde bile sıkıntı yaşatacak bir miktar. Ayrıca AMD işlemciler çift kanal RAM olduğu zaman daha performanslı çalışıyor yani 8 GB+8 GB 16 GB RAM yaparsanız büyük bir performans artışı yaşarsınız.

ASUS TUF A15 507nv satın aldım fakat oyun oynarken internetteki videolarda mesela PUBG'de adamlar 150 FPS alırken ben 100 bile zor görüyorum. Sebebi ne olabilir? Aynı grafik ayarlarıyla.
Selam, Hocam sorunu çözebildiniz mi? Bende 4060 Aldım ancak ne yaparsam yapayım FPS 100 civarında geziyor. Laptoptaki 3050 bile minimum 125-130 FPS veriyor sabit, bu 4060 ise 70 ila 115 arasında geziyor hatta yer yer fps drop yiyip 50 yi bile görüyor anlık. Normal değil. 4060'a bakış açım acayip kötü artık...

Selam, Hocam sorunu çözebildiniz mi? Bende 4060 Aldım ancak ne yaparsam yapayım FPS 100 civarında geziyor. Laptoptaki 3050 bile minimum 125-130 FPS veriyor sabit, bu 4060 ise 70 ila 115 arasında geziyor hatta yer yer FPS düşmesi yiyip 50'yi bile görüyor anlık. Normal değil. 4060'a bakış açım acayip kötü artık...

Bende 4060 kullanıyorum hiçbir böyle sıkıntı yok, sende sıkıntılı, genel olarak 4060'a bakış açını değiştirecek bir durum yok ortada taş gibi kart, driver kurmuşsunuzdur diye düşünüyorum illaki, temiz bir format atmayı denedin mi?

Bende 4060 kullanıyorum hiçbir böyle sıkıntı yok, sende sıkıntılı, genel olarak 4060'a bakış açını değiştirecek bir durum yok ortada taş gibi kart, driver kurmuşsunuzdur diye düşünüyorum illaki, temiz bir format atmayı denedin mi?

Format da attım hocam Windows 11'de ve 10 da denedim olmadı anlayamadım neden böyle benim kart. İade ettim ancak tekrar almak istiyorum başka fp kart da bulamıyorum. Sizin kartın markası nedir? (Benim ggabyte gaming'di) Sizin PUBG FPS değerleriniz ne? Bir de CPU-Z bandwith değeri ne?

Format da attım hocam Windows 11'de ve 10 da denedim olmadı anlayamadım neden böyle benim kart. İade ettim ancak tekrar almak istiyorum başka F/P kart da bulamıyorum. Sizin kartın markası nedir? (Benim ggabyte Gaming'di) Sizin PUBG FPS değerleriniz ne? Bir de CPU-Z bandwith değeri ne?

Galax modelini kullanıyorum memnunum bayağı, Ultra ayarlarda 150FPS üstü diye hatırlıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı