RTX 4070 10 yıl boyu idare eder mi?

Rahat oynattığını kim söyledi ki size? 30 FPS benim için rahat değil mesela.
30 FPS oynanılabilir olarak kabul edilir oyun camiasında. PS4 zaten yıllarca 30 FPS'te oynattı tüm oyunları. GTX 470 de sistem gereksinimi düşük oyunlar için oldukça yeterli bir kart, eski olması pek bir şeyi değiştirmiyor. Kas gücü olarak hala yeterli, özellikle GTA 5 gibi sistem gereksinimi düşük olan oyunlar için.

Türkiye şartlarında giriş segment ekran kartı kullanan kişi sayısı azımsanamayacak bir seviyede ve hâlâ GTX 1050 gibi kartlar da kullanılıyorken RTX 40 serisinin de bayağı götüreceğini düşünüyorum.

Hocam elimde GTX 480 var eski PC'de takılı duruyor 1080p Far Cry 5 oynatıyor. Çok sağlam şekilde yani RTX 4070 gibi bir kart iyi bakılırsa 10 yıl üstü garanti gidecektir.

10 yıl çok uzun örneğin 2012 yılındaki oyunlar için alınan bilgisayarlar şu anki oyunlar için aynı performansı göstermez.

Hocam bu neyin kavgası anlamadım kart kaç yıllık olmasına rağmen GTA 5 1080p high ayarlarda 60FPS ve üstü veriyor kısım kısım daha ne olsun?
Kavga değil hocam, yurt dışında pek geçerli değil demek istedim. Yanlış anlaşılmasın.

GTA 5 gibi oyunlar örnek verilmez. Şu anda sistemi en çok zorlayan oyunlar ele alınır. Ben 10 yıl sonra Witcher 3 oynarsam o zaman RX 570 beni 15 yıl götürdü derim. Böyle bir mantık yok. 10 yıl demek 2032 yılında çıkmış en kral oyunu kasmadan oynatmak demektir. Böyle bir şeyi şimdiden bilemeyiz.

Geri
Yukarı