RTX 4070 ASUS Zephyrus G16 vs STRIX 18'

Bütçe
50.000
amazon, hepsiburada; bu linklerdeki laptop aynı fiyatı da 45k idi, daha iki gün önce stoktaydı fakat çekmişler. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun bence. Takip edip stoka girince alabilirsiniz.

DLSS 3.0 unutmamak lazım.

Evet bu modelde gözüm vardı önceki salı günü görmüştüm ancak bütçem şu anda olmadığı için mart ortalarında almayı düşünüyordum ancak tahmin ettiğim gibi daha ilk kasalardan olduğu için hızlı bitti stokları o yüzden ileriye dönük bekliyorum mart ortaları - nisan başları gibi ancak gelmezse büyük ihtimal çok ağır durumda kalacak gibiyim bu işte.

Evet bu modelde gözüm vardı önceki salı günü görmüştüm ancak bütçem şu anda olmadığı için mart ortalarında almayı düşünüyordum ancak tahmin ettiğim gibi daha ilk kasalardan olduğu için hızlı bitti stokları o yüzden ileriye dönük bekliyorum mart ortaları - nisan başları gibi ancak gelmezse büyük ihtimal çok ağır durumda kalacak gibiyim bu işte.
Bana kalirsa fiyati çok ucuz kaçtığı için diger firmalarin modellerine gore tekrar yeni bir fiyatla piyasaya sürecekler.

Şu an kullandığım Hp omen pcde ısınma sorunu var gibi. LoL oynarken bile fps drop yaşıyorum ve bazen hissettiriyor hafif kasma oluyor oyunda. Alalı daha 2 ay oldu pcyi, 2 sene sonra neler olur ürkütüyor bu durum biraz beni.

Herkeses tekrardan merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı.
4070'li bilgisayar alacaktım ancak kafamı son zamanlarda kurcalayan bir konu var ve bunu danışmak istedim sizlere;
Hala bu iki kasa model ile baş başa kaldım bazı sitelerde Amerika'dan 4070'li Zephyrus getiren satıcılar var onlarla aynı fiyat etiketine sahip ancak en çok ilgimi çeken özelliği olan anime matrix bulunmuyor ancak
Artısı
-Hafif bir yapıda (Zephyrus 2.1kg - STRIX 3 kg),
-Kasa kalitesi (alüminyum - STRIX plastik)
-Güzel kamerası var 1080p.
-Ekran renk oranları biraz daha uyumlu
Eksisi.
-STRIX G18 de 13980HX bulunuyor bu yüzden daha işlemci olarak ileride
-Ekran boyutu büyük.
-Fan sesi çok fazla diye bir yorumlar var ne kadar etkiler beni bilmiyorum şu anki Monster'ım uçak motoru gibi

Ek olarak çizimle uğraşmayı seviyorum bu yüzden bir yandan bilgisayarın hem görünüm olarak güzel olması hem de yanımda taşıyabileceğim bir alet olmasınada dikkat ediyorum, iç mimarlık okuyorum bir de ekstra AutoCAD 3DS Max Blender vs. gibi programlarla uğraşıyorum. Bir yandan oyun oynamayı da seven birisiyim AAA oyunları ve bağımsız yapımları oynamayı seviyorum. Beni en azından uzun bir süre götürmesini istiyorum çünkü sürekli olark 2 senede 1 bilgisayar değiştirmekten sıkıldım.
Özetlemek gerekirse hem oyun çalıştırabilecek hem de mimarlık programlarını düzgün çalıştırabilecek bir bilgisayar arıyorum 55 bin fiyatına değecek kadar bir bilgisayar var mı yoksa bunlar dışında farklı bir önerisi olan var mı?

Geri
Yukarı