RTX 4070 için model önerisi

Kanka 0 şaka ASUS zorlamazsan ısınmaz ama oynadığın oyunlar zaten işlemci tabanli ve RX 7800 XT saf güç olarak geçmis RTX 4070'i.

Tamam kanka problemli olsun 1 ay kullanılmış kart Valorant da nasıl 117 derece görüyor?

117 dereceyse ciddi bir sorun var demektir garantiye neden göndermediniz.

Evet 7800XT daha iyi ama gerek driver olsun gerek geçmişten beri hep NVIDIA kart kullandığım için 4070 alayım dedim 3060 Ti vardı onu sattım 2 gün önce ekran kartsız kaldım halen de alamadım.
7800XT her alanda iyi bir kart merak etmeyin rahat rahat alabilirsiniz

Tamam da boşta 80e çıkması bir sorun olduğunun göstergesi değil midir kardeşim.

Boşta 80 dereceye çıkan kartta çok çok büyük sorunlar vardır. Herhangi bir ekran kartının soğutma bloğunu sökmediğin sürece boşta o sıcaklıklara çıkma imkanı yok zaten. Eren'in dediklerini çok ciddiye almaya gerek yok. En çöp markanın kartı bile boşta 55 dereceyi geçmez. Gigabyte mı boşta 80 dereceye çıkacakmış? Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim mi Gigabyte 3 fanlı 4070 modeli FurMark stres testinde bile 75 dereceyi geçme imkanı yok. Tamamen sallıyor Eren.

Gigabyte icin normal kanka eğer ekran kartı ASUS olsaydı dediğin doğruydu.

Aga sen ne anlatıyon. Dalga geçer gibi boşta 80 derece Gigabyte için normal diyosun. Konu hakkında en ufak bilgin yok konuşma lütfen. Gir YouTube'a testlerde kaç derecedeymiş 4070. Yükte görmeyeceği sıcaklığa boşta normal ne demek?

117 dereceyse ciddi bir sorun var demektir garantiye neden göndermediniz.

Kanka eleman ağır sallıyo. Son 10 yılda çıkmış hiçbir kart 117 dereceye çıkamaz. Ekran kartları 90-95 dereceye gelince, işlemciler 95-105 dereceye gelince (modele göre biraz değişiklik gösterebilir) sistem kapatır kendini.

Son düzenleme:
Boşta 80 dereceye çıkan kartta çok çok büyük sorunlar vardır. Herhangi bir ekran kartının soğutma bloğunu sökmediğin sürece boşta o sıcaklıklara çıkma imkanı yok zaten. Eren'in dediklerini çok ciddiye almaya gerek yok. En çöp markanın kartı bile boşta 55 dereceyi geçmez. Gigabyte mı boşta 80 dereceye çıkacakmış? Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim mi Gigabyte 3 fanlı 4070 modeli FurMark stres testinde bile 75 dereceyi geçme imkanı yok. Tamamen sallıyor Eren.

Aga sen ne anlatıyon. Dalga geçer gibi boşta 80 derece Gigabyte için normal diyosun. Konu hakkında en ufak bilgin yok konuşma lütfen. Gir YouTube'a testlerde kaç derecedeymiş 4070. yükte görmeyeceği sıcaklığa boşta normal ne demek?

Kanka eleman ağır sallıyor. Son 10 yılda çıkmış hiçbir kart 117 dereceye çıkamaz. Ekran kartları 90-95 dereceye gelince, işlemciler 95-105 dereceye gelince (modele göre biraz değişiklik gösterebilir) sistem kapatır kendini.

Kanka ben ne zaman dedimki RTX 4070 3 fanlı?

Kanka ben ne zaman dedimki RTX 4070 3 fanlı?

Piyasada milyon tane güzel model varken kimse 2 fanlı 4070 almaz diye 3 fanlıdan örnek verdim ama isterse 2 fanlı olsun fark etmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodaki ekran kartı oyunlarda 65 dereceyi geçmedi. 2 fanlısı da 75 derece civarı çalışır en fazla. Yükte 75 derece olan ekran kartının boşta 80 derece olması mümkün değil. RTX 3000 ve RX6000 serisi çıktığından beri ekran kartı üreticileri çok geliştirdi kendini. En kötü kart 80 dereceye çıkıyor en fazla.

Kanka 7800XT arasında kararsızdım 4070 ile en sonun da 7800XT verdim siparişi sence iyi yapmış mıyım?
Piyasada milyon tane güzel model varken kimse 2 fanlı 4070 almaz diye 3 fanlıdan örnek verdim ama isterse 2 fanlı olsun fark etmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodaki ekran kartı oyunlarda 65 dereceyi geçmedi. 2 fanlısı da 75 derece civarı çalışır en fazla. Yükte 75 derece olan ekran kartının boşta 80 derece olması mümkün değil. RTX 3000 ve RX6000 serisi çıktığından beri ekran kartı üreticileri çok geliştirdi kendini. En kötü kart 80 dereceye çıkıyor en fazla.

Dosya Ekleri

• IMG_3880.jpeg
    IMG_3880.jpeg
    64 KB · Görüntüleme: 21
Hocam zaten Galax o kadar iyi bir ekran kartı değil Gigabyte ise alev gibi yanıyor MSI Ventus ortalama bir kart ama o 2 kart markası arası da en güvenilir bir marka.

Ventus ortalama bir kart falan değil direkt çöp model, klasik marka görmemiş sonradan görme Türk insanı işte MSI ve ASUS'tan başka marka bilmiyor, kötü dediğin Galax hall of fame serisi ile satış rekoru kıran köklü bir markadır bilmeden konuşmayın lütfen.

Kanka MSI'dan iyi bir ekran kartı mı? Ve bütün ana gövdesi plastik gövdeli bir ekran kartına okdar para vermem.

Markaya değil modele bakacaksın niye gidip ex gamer gibi bir modep varken Ventus çöpünü alsın.

Kanka 7800XT arasında kararsızdım 4070 ile en sonun da 7800XT verdim siparişi sence iyi yapmış mıyım?

Gigabyte eagle 4070 alsaydınız keşke hocam, Windforce modeli pek iyi değil 7800XT alacaksanızda Windforce almasaydınız keşke, niye acele ettiniz ki.

Son düzenleme:
Ben olsam iade ederdim Windforce modeli alınacak en son seri. Bu arada ben olsaydım NVIDIA alırdım yine de siz bilirsiniz.

Az önce kartı açtım taktım bilgisayara driverlini filan yüklüyordum çok konu açtım herkes 7800XT al dediği için aldım bu kartı açıldıktan sonra iade edebilir miyim ki?

Eğer iade oluyorsa vereceğim 4070 alayım hiçbir bant etiketlerini sökmedim

@Tesla Bobini @Aodien_yigit

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    109 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Az önce kartı açtım taktım bilgisayara driverlini filan yüklüyordum çok konu açtım herkes 7800XT al dediği için aldım bu kartı açıldıktan sonra iade edebilir miyim ki?

Eğer iade oluyorsa vereceğim 4070 alayım hiçbir bant etiketlerini sökmedim.

@Tesla Bobini @Aodien_yigit

İade edebilirsiniz evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı