RTX 4070 sistemde RDR2'de tam performans alamamak

Chuck Norris

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast 1×16 GB 6000 MHz CL36
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo Plus 1 TB
Ekran kartı
İnno3d RTX 4070 Twin X2
Anakart
MSI Pro B650-P WiFi
İşlemci
Ryzen 5 7600
Bu beni rahatsız ediyor. Ryzen 5 7600 işlemci RTX 4070 1×16 GB 6000 MHz RAM ile ve 2.25X DLDSR (sanal 2K) çözünürlükte DLSS açıkken bile ortalama 60-70 FPS alıyorum. Kamp içi 50'lere düşüyor. Ayarlar hepsi Ultra ve kilit açık. RAM'im Memtest'de 0 error verdi ama sensör testi yapmadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütün ayarları ultraya çektiyseniz normal. Çok işe yaramayan ama çok fps yiyen ayarlar var.

Minimum kalite kaybıyla çok fps kazanmak isterseniz şu videodaki ayarları yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DSR kapatıp deneyin isterseniz, DSR görüntüde gözle görülebilir bir fark yaratmasa bile ekran kartına gereksiz yük bindiriyor. Monitörünüz hangi çözünürlükteyse o çözünürlükte oynamanızı öneririm, DSR darboğaz yemediğiniz sürece hiçbir iş görmüyor.

Bu beni rahatsız ediyor. Ryzen 5 7600 işlemci RTX 4070 1×16 GB 6000 MHz RAM ile ve 2.25X DLDSR (sanal 2K) çözünürlükte DLSS açıkken bile ortalama 60-70 FPS alıyorum. Kamp içi 50'lere düşüyor. Ayarlar hepsi Ultra ve kilit açık. RAM'im Memtest'de 0 error verdi ama sensör testi yapmadım. Yardımcı olabilir misiniz?
DLDSR kapatıp dene. 2k her şey ultra çözünürlükte açık arazide 95 105 fps arası alıyorum. fps'nin 70e düştüğü de oldu saint denniste gece vakti vs. 1080p ultrada açık arazide 115 120 civarı alıyorsan sorun yok.

DSR kapatıp deneyin isterseniz, DSR görüntüde gözle görülebilir bir fark yaratmasa bile ekran kartına gereksiz yük bindiriyor. Monitörünüz hangi çözünürlükteyse o çözünürlükte oynamanızı öneririm, DSR darboğaz yemediğiniz sürece hiçbir iş görmüyor.
Hocam 1080p vs DLDSR arasında en azından bence gözle görülür fark var ama PC'nin başına geçince deneyeceğim.

Eğer bütün ayarları ultraya çektiyseniz normal. Çok işe yaramayan ama çok fps yiyen ayarlar var.

Minimum kalite kaybıyla çok fps kazanmak isterseniz şu videodaki ayarları yapın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
MSAA kapalı DLSS'den dolayı ama hocalarının dediğiniz gibi deneyeceğim teşekkürler.

Hocam 1080p vs DLDSR arasında en azından bence gözle görülür fark var ama PC'nin başına geçince deneyeceğim.

MSAA kapalı DLSS'den dolayı ama hocalarının dediğiniz gibi deneyeceğim teşekkürler.
Videoda ki adam DLSS açıyor ama açmanıza gerek yok kesinlikle. DLSS'siz de bayağı performans veriyor. :) Rica ederim.

Kendimde bu ayarlar var 40fps oynarken, 60+ FPS'e çıkardı, 60'dan düşmüyor. Ve grafiklerde gözle görülür hiç bir fark göremiyorum.

En büyük hata 4070 ile FHD monitörü kombinlemek olmuş. Minimum 2K, olabilirse 4K ile deneyimlerseniz daha doğal sonuçlar alabilirsiniz.

Her şey Ultra da normal...

Yeni konular

Geri
Yukarı