Çözüldü RTX 4070 Super sistem NVIDIA 19.03.2024 sürücüsünde temiz kurulum yaptıktan sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fahri Abi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600, Palit RTX 4070 Super, XPG 2x16GB DDR5 5200-38, Adata Lite Pro 1TB, DF DC 240, Prime B650M-K
RAM
XPG Lancer 2x8 DDR5 Ram
SSD veya HDD modeli
Adata 850 Lite
Ekran kartı
Palit RTX 4070 Super
Anakart
Asus Prime B650M-K
İşlemci
Ryzen 5 7600
Öncelikle herkese merhaba, 19.03.2024 tarihli NVIDIA sürücüsünü GeForce Experience'tan indirip temiz kurulum yaptıktan sonra sistemde inanılmaz bir yavaşlama olduğunu gozlemledim. Kurulumun tam olarak yapılmadığını düşünüp tekrardan "temiz kurulum" seçeneğine tıklayıp beklemeye başladım. Sürücü kaldırılırken siyah ekran geldi -ki gelmesi normal gibi durdu- ancak bir daha görüntü gelmedi. Panikle bilgisayarı kapatip tekrar açtığımda bu sefer ASUS yazısından sonrasını göremedim. Yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güvenli modda sistemi açın, NVIDIA sürücüsünü tamamen kaldırın, yeniden başlatın sistem normal olarak açılsın.

Önce chipset sürücüsünü kurun, yeniden başlatıp NVIDIA sürücüsünü kurun.
Tekrar gelmesi normal, şöyle yapın, görüntü kablosunu anakartın arkasına takıp normal şekilde açın sistemi.

Windows açılırsa DDU ile NVIDIA sürücüsünü kaldırın, aşağıdaki sürücüyü kurun, bir kere yeniden başlatıp, tekrar sistemi kapatın, görüntü kablosunu tekrar NVIDIA'ya takın, sistemi açıp sürücüsünü kurun.

Teşekkürler hocam deneyeceğim lakin sormak istediğim bir şey var; bilgisayarı tamamen sıfırlayıp format atsam sorun çözülür mü?

Bu sorun chipset sürücüsünden dolayı oluyor formatlık bir durum yok, güvenli modda DDU ile NVIDIA'yı kaldırıp dediklerimi yapabilirsiniz, veya anakarttan görüntü alarak.

Güvenli modda DDU ile deneyeceğim hocam, bildiğim kadarıyla temiz bir format ile tüm driverlar siliniyor. Ondan dolayı sormak istedim.

Evet sorununuzu çözer ama gerek var mı? Bence yok.

Hocam şu anda DDU'yu indirmek için internete bağlanamıyorum, çevrede başka bilgisayar da yok. Eğer format atmak her şeyi düzeltecekse format atacağım. Koşullar dolayısı ile yani.

İnternetsiz format sonrası sürücüleri nasıl kuracaksınız?

İnternete Wi-Fi adaptör ile bağlanıyorum. Format attıktan sonra kurulum aşamasında wifi anteni ile beraber internete bağlanamaz mı? Elimde hazır Windows ISO dosyalı USB de var.

Sürücüyü kuramazsa bağlanamayabilir.

Hocam DDU'yu USB bellek içine attım ve bilgisayarı güvenli moda aldım ancak USB bellek boş gözüküyor. Tek çare formatlamak kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı