Çözüldü RTX 4070 Super sistem NVIDIA 19.03.2024 sürücüsünde temiz kurulum yaptıktan sonra açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fahri Abi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600, Palit RTX 4070 Super, XPG 2x16GB DDR5 5200-38, Adata Lite Pro 1TB, DF DC 240, Prime B650M-K
RAM
XPG Lancer 2x8 DDR5 Ram
SSD veya HDD modeli
Adata 850 Lite
Ekran kartı
Palit RTX 4070 Super
Anakart
Asus Prime B650M-K
İşlemci
Ryzen 5 7600
Öncelikle herkese merhaba, 19.03.2024 tarihli NVIDIA sürücüsünü GeForce Experience'tan indirip temiz kurulum yaptıktan sonra sistemde inanılmaz bir yavaşlama olduğunu gozlemledim. Kurulumun tam olarak yapılmadığını düşünüp tekrardan "temiz kurulum" seçeneğine tıklayıp beklemeye başladım. Sürücü kaldırılırken siyah ekran geldi -ki gelmesi normal gibi durdu- ancak bir daha görüntü gelmedi. Panikle bilgisayarı kapatip tekrar açtığımda bu sefer ASUS yazısından sonrasını göremedim. Yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güvenli modda sistemi açın, NVIDIA sürücüsünü tamamen kaldırın, yeniden başlatın sistem normal olarak açılsın.

Önce chipset sürücüsünü kurun, yeniden başlatıp NVIDIA sürücüsünü kurun.
Anakarttan görüntü almak daha basit ama siz bilirsiniz, format sonrası ilk olarak chipset sürücüsünü kurun.

Hocam başka bir Flash Bellek kullandım ve sorunum cozuldu, Windows ekranı geldi. Yardımlarınız için teşekkür ederim konu kilitlenebilir.

Tekrar siyah ekrana düşmemek için paylaştığım chipset sürücüsünü kurun.

Hocam Windows'a giriyorum ve AMD Chipset'i kuruyorum buraya kadar herhangi bir sorun mevcut değil ancak internetten driver indirip kurmaya çalışınca yarısına kadar geliyor ve tekrar siyah ekrana düşüyor. Ekran kartı arızalı olabilir mi? Daha on günlük makine, hazır sistem.

Son düzenleme:
Hocam Windows'a giriyorum ve AMD Chipset'i kuruyorum buraya kadar herhangi bir sorun mevcut değil ancak internetten driver indirip kurmaya çalışınca yarısına kadar geliyor ve tekrar siyah ekrana düşüyor. Ekran kartı arızalı olabilir mi? Daha on günlük makine, hazır sistem.

Ekran kartında sorun olduğunu zannetmiyorum, aygıt yöneticisinde AMD dahili grafik birimi var, onu devre dışı bırakıp sürücüyü kurmayı dener misin?

(Bildirim gelmedi o yüzden geç fark ettim.)

Ekran kartında sorun olduğunu zannetmiyorum, aygıt yöneticisinde AMD dahili grafik birimi var, onu devre dışı bırakıp sürücüyü kurmayı dener misin?

(Bildirim gelmedi o yüzden geç fark ettim.)

Deneyeyim hocam ancak Windows geldiğinde dahili grafik birimini devre dışı bırakırsam nasil görüntü alacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı