RTX 4070 Ti iade edilmeli mi?

Bana da öyle geldi hocam. İade olsa ocak sonuna anca yatar para. İade olmaması ayrı bir dert zaten. Girdik bir yola madem devam edelim. Böylesi daha mantıklı olacak sanırım.

Garip bir şekilde ısınmıyor kart. 59 derece üstünü göremedim. Beklenilen performansları da veriyor.

Kart modeli ve kasa nedir?

İade etme bence tahminimce pişman olursun içime doğdu.
Bana da öyle geliyor hocam. Tasarruf etmeye çalışırken patlamak da var.

Yalnız şöyle anlatayım memnuniyetimi. 4K'da darboğaz yokken aldığım değerleri vereyim. MSI RTX 3070 Gaming X Trio kartım ile Gigabyte RTX 4070 Ti Eagle OC hemen hemen aynı boyutlarda. bir fark hissedemedim. Belki kalınlık olarak 1 cm kadar fark vardır. Gaming X Trio daha gürültülü ve haliyle daha yüksek fan devrinde çalışırken 70 dereceye kadar çıkıyordu. Ama bu kart aynı ayarlarda aynı çözünürlükte daha az fan devri ile 59'u geçiremedim. Fanı az döndürdüğü gibi ısınmıyor da. Belki anlık 60 olmuştur ben kaçırmışımdır. Ama performans olarak aşırı iyi buldum. Kaldı ki Gaming ve Aorus serilerinin alt modeli olacak ama bir çok orta segment modele taş çıkartır seviye de duruyor.

İade etmenize gerek şöyle yok 18.999TL'ye düşecek model INNO3D modeli yani alt modeller. Kullandığın model bu modellere göre üst seviyede olduğu için kullanabilirsin ama model marka takıntın yoksa iade edebilirsin ama ücret iadesi 14güne kadar sürebiliyor bilgin olsun.

Bende yarın gamingentrden ROG STRIX modelini alacağım bu markalı modellerin fiyatları düşmeyecek gibi duruyor 1080 euro ya gelişi var ROG STRIX'in. ASUS, Gigabyte gibi modeller ile alt segment modellerin fiyatı aynı olduğu için alt segment kartlar fiyat düşürecek mantıklı olan da o zaten marka isim parası diye ödediğimiz bir para var yoksa her kart aynı fiyat olursa herkes ASUS, Gigabyte, MSI alır geçer.

Bana da öyle geliyor hocam. Tasarruf etmeye çalışırken patlamak da var.

Yalnız şöyle anlatayım memnuniyetimi. 4K'da darboğaz yokken aldığım değerleri vereyim. MSI RTX 3070 Gaming X Trio kartım ile Gigabyte RTX 4070 Ti Eagle OC hemen hemen aynı boyutlarda. bir fark hissedemedim. Belki kalınlık olarak 1 cm kadar fark vardır. Gaming X Trio daha gürültülü ve haliyle daha yüksek fan devrinde çalışırken 70 dereceye kadar çıkıyordu. Ama bu kart aynı ayarlarda aynı çözünürlükte daha az fan devri ile 59'u geçiremedim. Fanı az döndürdüğü gibi ısınmıyor da. Belki anlık 60 olmuştur ben kaçırmışımdır. Ama performans olarak aşırı iyi buldum. Kaldı ki Gaming ve Aorus serilerinin alt modeli olacak ama bir çok orta segment modele taş çıkartır seviye de duruyor.
Merhaba hocam bende Gigabyte Gaming ve Eagle OC modeli arasında kaldım. Eagle OC 2.0 modelini önerir misiniz?

Merhaba hocam bende Gigabyte Gaming ve Eagle OC modeli arasında kaldım. Eagle OC 2.0 modelini önerir misiniz?
Hocam fiyat farkı az ise Gaming daha iyi soğutmaya sahip. Ama Eagle OC'de 63 derecenin üstünü görmedim 2K Ultra ayarlarda. Soğutma anlamında Eagle OC'de çok başarılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı