RTX 4070 Ti ile ROG STRIX 550W Gold kullanılır mı?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 3B
Makaleler
42
Aklımda deli sorular. Çözünürlük 1080p desek işlemci şu anda 5600 ve darboğazdan tüketim düşük olacaktır ama diyelim 2K'ya geçtik ya da 7500F aldık sistem tam yüke girdi.

Bu durumda yeterli olur mu olmaz mı? Toplam güç tüketimi kağıt üzerinde STRIX 550W Gold'un karşılayabileceğinden 100W civari daha düşük kalıyor. Sistemin reset atma ya da patlama ihtimali nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklımda deli sorular. Çözünürlük 1080p desek işlemci şu anda 5600 ve darboğazdan tüketim düşük olacaktır ama diyelim 2K'ya geçtik ya da 7500F aldık sistem tam yüke girdi.

Bu durumda yeterli olur mu olmaz mı? Toplam güç tüketimi kağıt üzerinde STRIX 550W Gold'un karşılayabileceğinden 100W civari daha düşük kalıyor. Sistemin reset atma ya da patlama ihtimali nedir?

Patlamaz hocam ama reset atma ihtimali çok yüksek olur bence. Ancak RTX 4070 Ti'nin güç tüketimi bir miktar sınırlanarak, güç kaynağı değiştirilene kadar kullanılabilir.

Minimum 600W PSU.

Bu site, en dusuk PSU gereksinim gosteriyor ona ragmen 50W eksik, bilmiyorum.

Patlama yapmaz bence denenbilir, hem marka sağlam hem sertifika sağlam. Aradabir kendi kendine kapanırsa o zaman değiştirebilirsiniz.

550W 4070 ve R5 için önerilen PSU miktarı, 4070 Ti ise 4070'den tam 85W daha fazla güç tüketiyor, ki 550W 4070 için bile tehlikeli diyenler var. Belki patlama çatlama olmaz ama büyük bir risk, burada sıkıntı olmaz diyenlere bakma yarın bir gün bilgisayarının başına bir şey gelir buradakilerin hiçbiri sorumluluk almaz PC'nin yanmasıyla kalırsın.

Kapanma yapacağını sanmıyorum ama sınırda kullanmış olursun. Ekran kartına yapacağın bir UV ile güç tüketimini düşürürsen sorunsuz kullanırsın.
Ben XPG Core Reactor 650W ile 3090 ve 5600x'i 8-9 ay kullandım sorun çıkmadı. Rog Strix'in de benzer kalitede olduğunu ve 4070Ti'nda daha az güç tüketimine sahip olduğunu düşünürsek problem olmaz.

Bir kullanıcı gerçek zamanlı güç tüketimini paylaşıyor şu videoda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

450-500W değerini görüyor. Sınırda olursunuz, herhangi bir patlama olacağını sanmıyorum. 😀

Hocam sence olacak mıdır o en az 750W Gold PSU'ya geç işini garantiye al kullandığın ekran kartı oldukça yüksek bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı