RTX 4070 Ti ile ROG STRIX 550W Gold kullanılır mı?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 3B
Aklımda deli sorular. Çözünürlük 1080p desek işlemci şu anda 5600 ve darboğazdan tüketim düşük olacaktır ama diyelim 2K'ya geçtik ya da 7500F aldık sistem tam yüke girdi.

Bu durumda yeterli olur mu olmaz mı? Toplam güç tüketimi kağıt üzerinde STRIX 550W Gold'un karşılayabileceğinden 100W civari daha düşük kalıyor. Sistemin reset atma ya da patlama ihtimali nedir?

Hocam yeni PSU alana kadar oyunlarda FPS'i 60 sabitleyin böylelikle reset atmaz PC.

Bunun stoklarını takip edeceğim 3-4 tane kaldığında alabilirim. Birkaç gündür sürpriz bir 4070 Ti indirimi bekliyorum ama bir olayını göremedim.

Hocam bence bu kartın fiyatı en F/P 4070 kartı alın gitsin paranız varsa. Sonra @c0juk in dediği gibi AM5 yükseltmesi yaparsınız. 5000 serisi de bekleyebilirsiniz. 4000 serisine bu teknolojileri veren adamlar 5000 serisine neler yapmaz.

Performans farkları da burada var hocam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-10-18-20-57-13-603_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-10-18-20-57-13-603_com.android.chrome.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Hocam bence bu kartın fiyatı en F/P 4070 kartı alın gitsin paranız varsa. Sonra @c0juk in dediği gibi AM5 yükseltmesi yaparsınız. 5000 serisi de bekleyebilirsiniz. 4000 serisine bu teknolojileri veren adamlar 5000 serisine neler yapmaz.

Performans farkları da burada var hocam.
Zaten o yuzde 24 farki AM5 hem kapatiyor. Hemde onu cok acik. 5xxx serisine geliceklerin bir kismi 4xxx serisine gelebilir ayrica o ozel cekirdekler 4xxx serisinde var cunku.

@c0juk hepsini gelişmiş olarak koyacak büyük ihtimalle ve getirmez çok çok büyük ihtimalle. Çünkü NVIDIA yeni seride diğer seriyi unutur yeniyi sattırır bak farz et 4060 Ti 14K falan belki 5060 Ti olacak 18k falan neden eski nesile para kazandırsın. Ancak haklısınız kartı rahat rahat kullanır da @kino hep serilerde kart değiştiriyor hep bildiğim kadarıyla. 5000 serisini beklemesi daha iyi olur bence.

AMD zaten bundan kaybediyor. Sana ne NVIDIA'dan ( yanlış anlama rakip firma olarak kastettim) sen bak yoluna veya yeni seriyi sattır adam hala daha 6000 serisinde. NVIDIA tonla 4000 serisini sattı AMD de o zaman yattı uyudu şimdi çalışmaya başladı.

Benim güç kaynağı tamiratı üzerine bilgim var. 650 ve 750 Watt modeller arasında genelde son bölümde diyot'lar daha kuvvetli olur. 30 Amper yada 40 Amper yerine 60 veya 70 Amper kullanılır. Bu diyotları fazla zorlarsanız, ısınma sebebi ile biri bozulursa, diğer paralel bağlı olan 3'ü veya 4'ü de hemen bozulur.

550 Watt modelleri çok incelemiş değilim, Onun birinci ve ikinci bölümdeki transistörleri de Amper olarak daha düşüktür mutlaka.

En kısa sürede en az 750 Watt'lık bir güç kaynağı edinmenizi tavsiye ederim. Hatta 850 Watt daha da iyi olur. Güç kaynağının yeni 16 pin konnektöre sahip olması sizin için çok daha uygun olur....

Aklımda deli sorular. Çözünürlük 1080p desek işlemci şu anda 5600 ve darboğazdan tüketim düşük olacaktır ama diyelim 2K'ya geçtik ya da 7500F aldık sistem tam yüke girdi.

Bu durumda yeterli olur mu olmaz mı? Toplam güç tüketimi kağıt üzerinde STRIX 550W Gold'un karşılayabileceğinden 100W civari daha düşük kalıyor. Sistemin reset atma ya da patlama ihtimali nedir?
Bence bi 700-750 watt lazım.

Geri
Yukarı