RTX 4070 Ti R5 5600X sistemde oyun oynarken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

onurookie

Hectopat
RAM
PNY XLR8 4X16 (64GB)
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 980 PRO 1TB
Ekran kartı
MSI SUPRİM RTX 4070 Tİ 12 GB 192 BİT
Anakart
MSI MPG B550 GAMİNG PLUS WİFİ
İşlemci
R5 5600X
Merhaba herkese;

Öncelikle sistemin aşağıdaki özelliklere sahip ben FPS rekabetçi vb. oyunlar oynarken birden oyundan atma ve mavi ekran hatası alıyorum bazen durduk yere bile kapanıyor, sistemin bileşenlerinin darboğaz yaptığına inanıyorum tabii ki çözümünü çok değerli arkadaşlarıma bırakıyorum. Derdim sıkıntım çok büyük arkadaşlarımla hiçbir oyunu doğru düzgün oynayamıyorum, bilgisayarım yeni her şey güzel fakat atıyor oyundan.

Donanım bileşenleri.
Ekran kartı: MSI RTX 4070 Ti Suprim.
İşlemci: R5 5600X OC'li 4.2 GHz ( not: Hatayı overclock olmadan önce de alıyordum alakası yok onunla denedim. )
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Plus Wi-Fi
RAM: PNY XLR8 4x16 GB.
Güç kaynağı: Gamepower 650W Gold.

Önemli: Kasa soğutma olarak hiçbir sıkıntısı yok en çok yük altında bile 60-70 dereceleri geçmiyor CPU ve GPU burada şüphelendiğim güç kaynağı kısmı, bir tık ses olarak yüksek geliyor bu da sessiz ortamlarda rahatsız ediyor beni, sistemin analizi takdiri sizin arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba herkese;

Öncelikle sistemin aşağıdaki özelliklere sahip ben FPS rekabetçi vb. oyunlar oynarken birden oyundan atma ve mavi ekran hatası alıyorum bazen durduk yere bile kapanıyor, sistemin bileşenlerinin darboğaz yaptığına inanıyorum tabii ki çözümünü çok değerli arkadaşlarıma bırakıyorum. Derdim sıkıntım çok büyük arkadaşlarımla hiçbir oyunu doğru düzgün oynayamıyorum, bilgisayarım yeni her şey güzel fakat atıyor oyundan.

Donanım bileşenleri.
Ekran kartı: MSI RTX 4070 Ti Suprim.
İşlemci: R5 5600X OC'li 4.2 GHz ( not: Hatayı overclock olmadan önce de alıyordum alakası yok onunla denedim. )
Anakart: MSI MPG B550 Gaming Plus Wi-Fi
RAM: PNY XLR8 4x16 GB.
Güç kaynağı: Gamepower 650W Gold.

Önemli: Kasa soğutma olarak hiçbir sıkıntısı yok en çok yük altında bile 60-70 dereceleri geçmiyor CPU ve GPU burada şüphelendiğim güç kaynağı kısmı, bir tık ses olarak yüksek geliyor bu da sessiz ortamlarda rahatsız ediyor beni, sistemin analizi takdiri sizin arkadaşlar.
Valla hocam işlemcine bişey demiyorum ama böyle güzel bir sisteme hiç yakışmamış.

Bugünde mavi ekran aldım

Kral dosyaları paylaştım ama bir yardımcı olabilirmisin

Son düzenleme:
O PSU'yu pek önermiyorum bilgin olsun.
Disk testleri yapıp sonuçları yolla.
XMP kapa ve RAM, CPU vs. için OC iptal et.
Memtest86 ile bellek testleri yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı