Elektronik RTX 4070 Ti - Ryzen 7500F Alfa V1 Sistem 37.999 TL

Evet, alınabilir sistem. Fiyat avantajı iyi.

Hocam paylaşılan her sistem konusuna fiyat avantajı iyi şeklinde yorumlar yapıyorsunuz, siteler zararına satıyor olamaz.

Piyasa fiyatları vaktinde çok çıkarılıp şu anda normal fiyatından satılıyor olmasın? Bu fiyatları önceden bulamıyorduk çünkü şimdi dolar euro uçtu bu civarda böyle sistemleri görmek çok iyi.

Anakart iyi değil ama 2 bin tl farkla gayet iyi anakart yapılabilir. 7500f 2k'da 4070ti'ı kaldırabilecek bir işlemci.
Bir de mesajıma beğenmedim ifadesi bırakmış. :) 7600 desen neyse 7500 ile 2k'da birkaç seneye darboğaz yer o işlemci. Ekran Kartını da upgrade edemezsin kalırsın. SSD kötü ömrü kısa. Framerate'de kareler atlanır. Anakarta 2k fark verip gidip Prime alırsın 80 derecede çalışır anakart. Üstüne de Gainward ekran kartını taktın mı yumurta pişirirsin kasada. Bu kadar para verebilen parasını ölü yatırıma yatırmasın gidip 7-8k daha verip kendi toplasın sistemi. Yazık günah.

Bir de mesajıma beğenmedim ifadesi bırakmış. :) 7600 desen neyse 7500 ile 2k'da birkaç seneye darboğaz yer o işlemci. Ekran Kartını da upgrade edemezsin kalırsın. SSD kötü ömrü kısa. Framerate'de kareler atlanır. Anakarta 2k fark verip gidip Prime alırsın 80 derecede çalışır anakart. Üstüne de Gainward ekran kartını taktın mı yumurta pişirirsin kasada. Bu kadar para verebilen parasını ölü yatırıma yatırmasın gidip 7-8k daha verip kendi toplasın sistemi. Yazık günah.
Gainward ekran kartı kullandınız mı? Gayet güzel ekran kartı yüksek grafikli oyunları gainward 4060ti 60-70 derecede çalıştırıyor, ben ekran kartımdan memnunum. B650M D3SH modeli 80 derecede çalışmaz ayrıca, evet mld ssd o kadar iyi değil ortalama(kullaniyorum) samsung 980 pro olarak değiştirilebilir veya sonradan 2. ssd alınabilir. Kısacası gayet iyi, 7-8k çıkmaya gerek yok.

Bir de darboğaz yer demişsiniz 2K'da darboğaz yemeden uzun süre sorunduz çalıştırır.

Bir de mesajıma beğenmedim ifadesi bırakmış. :) 7600 desen neyse 7500 ile 2K'da birkaç seneye darboğaz yer o işlemci. Ekran kartını da upgrade edemezsin kalırsın. SSD kötü ömrü kısa. Framerate'de kareler atlanır. Anakarta 2K fark verip gidip Prime alırsın 80 derecede çalışır anakart. Üstüne de Gainward ekran kartını taktın mı yumurta pişirirsin kasada. Bu kadar para verebilen parasını ölü yatırıma yatırmasın gidip 7-8k daha verip kendi toplasın sistemi. Yazık günah.

7600 mi? 7500F, 7600 ve 7600X'den daha mantiklo bir tercih. Sadece dahili grafik yok. 7500F ile 7600 esit-dahili grafik haric.

Ekran kartini neden upgrade edemiyor? AM5 soketi var, buna Ryzen 8000 cikmayacak mi? A320'de oldugu gibi bu da A620 olsa da, AM5 yeni islemci destegi gelmeyecek mi? SSD kotu, evet. Gainward ise fena degil. Bu tarz Gainward gibi markalarin giris seviye serileri benzer sogutmalara sahip. Ki sistemin fiyati gayet uygundu. Tek tek alinabilir parcalarla toplaninca fark anlasiliyor.

Gainward ekran kartı kullandınız mı? Gayet güzel ekran kartı yüksek grafikli oyunları gainward 4060ti 60-70 derecede çalıştırıyor, ben ekran kartımdan memnunum. B650M D3SH modeli 80 derecede çalışmaz ayrıca, evet mld ssd o kadar iyi değil ortalama(kullaniyorum) samsung 980 pro olarak değiştirilebilir veya sonradan 2. ssd alınabilir. Kısacası gayet iyi, 7-8k çıkmaya gerek yok.

Bir de darboğaz yer demişsiniz 2K'da darboğaz yemeden uzun süre sorunduz çalıştırır.
Hocam bir seçenek tabi ki bu sistemi almak. Ben 80 dereceyi Asus prime'lar için örnek verdim zaten. Benim anlatmaya çalıştığım SSD'ler olsun sunduğu anakartlar ve güç kaynağı olsun yetersiz. Gelişigüzel toplanmış bir sistem. Kaldı ki verdikleri Gainward ekran kartının distürübütörü kim? Kart hakkında Tr'yi geçtim dünyada adam akıllı inceleme yok. Ben bu risklere girmezdim.

Hocam bir seçenek tabii ki bu sistemi almak. Ben 80 dereceyi ASUS Prime'lar için örnek verdim zaten. Benim anlatmaya çalıştığım SSD'ler olsun sunduğu anakartlar ve güç kaynağı olsun yetersiz. Gelişigüzel toplanmış bir sistem. Kaldı ki verdikleri Gainward ekran kartının distürübütörü kim? Kart hakkında TR'yi geçtim dünyada adamakıllı inceleme yok. Ben bu risklere girmezdim.

Palit'in yan kurulusu Gainward. Garantisini kim sagliyor bilemem. Ama hello cello marka degil.

Palit'in yan kurulusu Gainward. Garantisini kim sagliyor bilemem. Ama hello cello marka degil.
5 bin lira kara geçeyim derken 20 bin lira zarara uğrayınca hello cello görürsün :) Palit gelip zararını karşılar. :D

Burası Türkiye. Abd'de yaşıyor olsan istediğin markayı al. Muhattap bulursun. Türkiye'de direk hizmet vermeyen bir ürünü almak çok büyük risk. Distrübürütörün insafına kalmış oluyorsun. O yüzden millet gidip Asus, Msi alıyor. Yoksa herkes palit, gainward alsın Asus'a vs o kadar para vermeye ne gerek var ikisi de rtx 4070 ti :)

5 bin lira kara geçeyim derken 20 bin lira zarara uğrayınca hello cello görürsün :) Palit gelip zararını karşılar. :D

Neden zarara ugratsin?

Chipset, islemci; NVIDIA.

PCB, sogutma; Palit-Gainward

Yani?

Tanımadığın insanlar için bilip bilmeden konuşuyor demen saygısız olduğun anlamına gelir bir ikincisi bunun ağababasını toplarım ben o fiyata ki topladım zaten ben bilmediğim konularda yorum yapmam donanım ile ilgili bilgin varsa seni dinliyorum topladığım sistemi paylaşayım burada sizde görün neden çöp olduğunu.

bu sistem özellikleri şu şekilde

asus ap201 tg edition
tuf b550m plus wifi2
phanteks amp 650w gold
ryzen 5600
hyper spectrum 212 soğutucu
980 pro 1 tb
trident z neo 3600mhz ram cl16
tuf 6900 xt

maliyeti 23k
Eki Görüntüle 1974883

Bu sistemin Cyberpunk 2K Ultra FSR açık 100 FPS üstü vermektedir.
Hacım iyi güzel de sen bu sistemi sıfır almadın ki gidip sıfır sistemle karşılaştırıyorsun. 6900XT dediğin kart 2.elde 10K ya bulunuyor zaten hatta geçen DH forumda Phantom Gaming gibi kallavi bir modeli arkadaş 9750 ye veriyordu. Phanteks AMP, Trident Z, 980 pro vs. bunlarda hep zamanında ciddi indirime girmiş bileşenler. Velhasıl uzun sürede parça parça sıfır-2.el karışık toplamışsın. Konudaki sıfır AM5 sistem ile senin sisteminin yakından uzaktan zerre alakası yok.

Ona bakarsan bende 2400 liraya 5600, 6000 liraya garantili RX6800, 550 liraya MPG A650GF, 850 liraya Ballistix 3600 CL16 hatta 999 liraya Corsair 4000X + CX650F RGB aldım ve ekran kartı hariç hepsi sıfır adıma faturalı ürünler o zaman sende bana bakarak kazık yemişsin mi diyecez?

Fiyatları günümüze ve şartlara göre değerlendirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı