RTX 4070 Ti ve i9 13900KF sistem için PSU önerisi

onurbahadir

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı
Arkadaşlar 850 ya da 1000W Platinium bir güç kutusu tavsiye eder misiniz?

Sistem;

i9 13900KF.
Z790 Tomahawk.
64 GB RAM.
4070 Ti.
990 Pro Samsung.

Çoğu parça gereksiz pahalı, 13900KF mesela 4070 Ti için komple israf, 64 GB RAM'de 4080 rahat toplanırdı.

İyi de sistem bu haliyle de iyi, işlemciyi üst alması kötü bir şey değil ki, bu fiyatlara sistem toplayan adam için neden F/P sistem önerisi yapılsın ki, belki ekran kartını değiştirecek? Neden bu forumda sık sık cihaz önerisi yapan insanlar kılı kırk yarıp illa bir problem yapıyor, hani performans açısından çok büyük bir FPS farkları olsa neyse veya sorunlar olsa.

Adama PSU'sunu öner geç arkadaşım herif sana sistemin iyi olup olmadığını sormamış ki, PSU sormuş.

İyi de sistem bu haliyle de iyi, işlemciyi üst alması kötü bir şey değil ki, bu fiyatlara sistem toplayan adam için neden F/P sistem önerisi yapılsın ki, belki ekran kartını değiştirecek? Neden bu forumda sık sık cihaz önerisi yapan insanlar kılı kırk yarıp illa bir problem yapıyor, hani performans açısından çok büyük bir FPS farkları olsa neyse veya sorunlar olsa.

Adama PSU'sunu öner geç arkadaşım herif sana sistemin iyi olup olmadığını sormamış ki, PSU sormuş.

Tamam da 13600KF ile 4080 alabilecek fiyatta parçalar, işlemci darboğaz yapmıyorsa en tepe işlemci alınırsa bile AAA oyunlarda fark olmuyor, dalar ekran kartı üst model olunca yararı çok daha fazla.

Tamam da 13600KF ile 4080 alabilecek fiyatta parçalar, işlemci darboğaz yapmıyorsa en tepe işlemci alınırsa bile AAA oyunlarda fark olmuyor, dalar ekran kartı üst model olunca yararı çok daha fazla.
Merak ettim dostum ya sende sistem topla engin bilgilerini alalım. Sorum sistem değildi. Sadece forumda ne zaman bir soru sorsam sadece cevap vermek için veren arkadaşlar sistem ne diyorlar. Onun önüne geçmek için sordum. Birde Platinium psu tavsiyesi rica etmiştim. Diğer cevap verenler dikkate alınırsa sevinirim.

Sorum psu cevap verenlere teşekkür ederim.

Bu arada sadece oyun oynamıyorum. Mesleğimi belirttim dostum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı