RTX 4070 Ti vs RX 7900XTX

bekx0

Zeptopat
Daha fazla  
ASUS TUF 4070 Ti ile RX 7900XTX arasında kaldım. 2K çözünürlükte oyun oynayacağım. Aynı zamanda yazılım ve oyun geliştirme üzerinde çalışmalar yapıyorum. RT'nin gelecek olası gelişmeleri beni 4070 Ti'a daha da yakınlaştırıyor. Fiyatları birbirine aşırı yakın çok kararsız kaldım, VRAM konusunda endişelerim var. AMD yazılım konusunda geride kalıyor çoğu zaman ve FSR3 aşırı iyi olmadığında pişman olacağımdan korkuyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. (ikisinin fiyatı da 31k)

Anakart: ASUS TUF Gaming Z690-Plus'ya da MSI Pro Z690.

GPU: ASUS TUF RTX 4070 Ti veya MSI Gaming X Trio.

Üstte belirttiğim şekilde kombinasyonlar yapmayı düşünüyorum. AMD tarafında sadece Gigabyte seçeneğim var.

Ben 4070ti tarafındayım çünkü sürekli güncelleme alması ve yazılım konusunda sürekli önde olacağı aşikar. Vram konusundada 2k da bi 4 yıl daha tıkanma olmaz diye düşünüyorum. Ve rx 400w çekerken rtx 250w çekiyor bunun faturaya yansıması da baya fazla olacaktır. Elden çıkartmakta nvidia kartları her zaman daha kolay olmuştur.

ASUS TUF 4070 Ti ile RX 7900XTX arasında kaldım. 2K çözünürlükte oyun oynayacağım. Aynı zamanda yazılım ve oyun geliştirme üzerinde çalışmalar yapıyorum. RT'nin gelecek olası gelişmeleri beni 4070 Ti'a daha da yakınlaştırıyor. Fiyatları birbirine aşırı yakın çok kararsız kaldım, VRAM konusunda endişelerim var. AMD yazılım konusunda geride kalıyor çoğu zaman ve FSR3 aşırı iyi olmadığında pişman olacağımdan korkuyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. (ikisinin fiyatı da 31k)

Anakart: ASUS TUF Gaming Z690-Plus'ya da MSI Pro Z690.

GPU: ASUS TUF RTX 4070 Ti veya MSI Gaming X Trio.

Üstte belirttiğim şekilde kombinasyonlar yapmayı düşünüyorum. AMD tarafında sadece Gigabyte seçeneğim var.
RTX 4070 Ti al geç AMD ile uğraşılmaz daha 6 ay olmadı Bilgisayarı alalı RX6600 Var bende gerçekten berbat bir driver sistemi FSR Hiçbir oyunda yok bak 6 ay olmadı Yaza kadar Allah'ın izniyle ekran kartımı satıp Nvidia geçeceğim 4060 felan amd ALMA

Cazip bir ekran kartı ama VRAM konusu içimi kemiriyor.
Hocam 12 GB VRAM mevcut. Merak etmeyin size uzun yıllar yetecektir. VRAM olayını bu kadar ölümcül değerlendirmeyin. NVIDIA'nın VRAM optimizasyonu AMD'den çok daha iyi. Hem DLSS 3 ve yakında gelecek olan DLSS 3.5 ile VRAM o kadar büyük bir sorun olmayacaktır.

Ben 4070 Ti'yi eğlerim bu listeden RT'nin geleceği demişsiniz ama oyun üretecek bir RT'ye sahip değil 4070 Ti
Ben olsam bu butcelere cıkıyorsam sadece oyun için olasaydı XTX'i kesinlikle tercih ederdim ama
Hem oyun üreteceğim hem oyun oynayacağım diyorsanız
Biraz daha bütçe çıkartıp bunu almanız daha mantıklı olacaktır

İkisinin fiyatı da aynı demişsiniz belki baktığınız modelde aynıdır ama öyle değerlendirmemek lazım. Bir iki tane örnek bırakıyorum.

Bulabildiğim en ucuz 7900 XTX

Yani 4070 Ti daha ucuz. Kağıt üzerinde 7900 XTX daha güçlü bir kart hatta DLSS kapalı bir çok oyunu idare ediyor VRAM problemi zaten yok. Ama ben de sizin gibi düşünüyorum FSR 3.0 ın DLSS 3.5 gibi olabilmesi için önünde çok uzun yol var gibi geliyor bana. Geçmişten bugüne AMD nin driver problemi uygulamaları vs. problem yaşatıyor çözülüyor ama Nvidia da böyle bir şeye rastlamak zor. Seçim sizin yani ben de 4070 Ti alırdım. Yada 4080 en ucuz modeline bakardım yine.

İçine sineni al. 4070 Ti şu anda 7900XT ve XTX karşısında geride

@Mehmetgs satabildiniz mi hocam kartı

Yok hocam ya vallahi satamadık daha hep takas geliyor yok iPhone X yok laptop biraz bekleyip direk alacağım satmadan sonra yavastan elden çıkaracağım artık

Geri
Yukarı