RTX 4070 Ti'lı sistem için kasa önerisi

Bütçe
4000

Wealda

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba yeni sistem topluyorum ama hangi kasa sıvı soğutucumla uyumlu olur? Karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim. Bütçe yukarıda belirttiğim gibi 4-4.5k civarı. Kısaca sistem özelliklerim;

Anakart: MSI Pro B760M-A Wi-Fi DDR5
İşlemci: Intel i7 14700K.
İşlemci soğutucu: Arctic Liquid Freezer 2 280mm ARGB.
Ekran kartı: MSI 4070 Ti Ventus 3X 12g.
RAM: XPG 6000 MHz DDR5 CL30 16 GB X2.
PSU: MSI MAG A750GL PCI-E5 750W 80+ Gold.
SSD: Kingston KC3000 2TB M.2 2280 NVMe SSD ( 7000-7000).

Sizlerden seçmenizi rica ettiğim kasalar:

1- Cooler Master Masterbox TD500 V2 mesh 4x120mm ARGB LED fanlı MidT siyah kasa.

COOLER MASTER MASTERBOX TD500 V2 MESH 4x120mm ARGB LED FANLI MidT SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

2- Zalman Z10 Plus mesh 3x140mm + 1x120mm ARGB fan MidT ATX Gaming kasa.

ZALMAN Z10 PLUS MESH 3x140mm + 1x120mm ARGB FAN MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

3- Sizlerden gelen başka önerilerde açığım.

Not: Vatan da iki kasada indirimde o yüzden linkini bıraktım. Şimdiden teşekkürler.

Zalman'ın mesh yapısı daha iyi tasarlanmış gibi ama işlemci soğutucusu için bilgi bulamadım.

Cooler masterde 360mm ye kadar radyatör desteği var. Zaten sıvı soğutma kullandığınız için bence Cooler master iyi bir seçenek.

Zalman hakkında bilgi bulursam ekleyeceğim.

Zalman'ın 280-360mm radyatör desteği olduğunu buldum. Bu ölçü sizin için yeterli gibi. Ben olsam Zalman tercih ederdim.

Zalman'ın mesh yapısı daha iyi tasarlanmış gibi ama işlemci soğutucusu için bilgi bulamadım.

Cooler Master'de 360mm ye kadar radyatör desteği var. Zaten sıvı soğutma kullandığınız için bence Cooler Master iyi bir seçenek.

Öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Zalman'ın siteside boyut desteği olarak 280mm gözüküyor ama karar veremedim dediğim gibi. Linkini bırakıyorum:

zalman | PSU, Cases, CPU Coolers

Cooler Master'de 360mm ye kadar radyatör desteği var. Zaten sıvı soğutma kullandığınız için bence Cooler Master iyi bir seçenek.

Zalman'ın 280-360mm radyatör desteği olduğunu buldum. Bu ölçü sizin için yeterli gibi. Ben olsam Zalman tercih ederdim.

Sıvı soğutmayı kasanın üst paneline montajlamak istiyorum ama anakarta çarpar mı emin değilim. Soğutucumun radyatörü biraz kalın (toplam kalınlığı 7 cm) Zalman Z10 Plus modeline sığar mı?

Son düzenleme:
Öncelikle cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Zalman'ın siteside boyut desteği olarak 280mm gözüküyor ama karar veremedim dediğim gibi. Linkini bırakıyorum:

zalman | PSU, Cases, CPU Coolers

Sıvı soğutmayı kasanın üst paneline montajlamak istiyorum ama anakarta çarpar mı emin değilim. Soğutucumun radyatörü biraz kalın (toplam kalınlığı 7 cm) Zalman Z10 Plus modeline sığar mı?
Radyatör desteği:

Ön: 120mm / 140mm / 240mm / 280mm / 360mm
Üst: 120mm / 140mm / 240mm / 280mm / 360mm
Arka: 120mm

Verdiğiniz sitede bunlar yazıyordu

Anakartınız nedir?

Yükseklik :488 mm
Epeydeki ölçü

Anakartınızın Epeydeki ölçüsü"
En:24.4cm
Boy:24.4cm

Anakart microAtx
Kasa exhanted atx(atx in bir büyüğü)
Destekliyor.
Ölçülerden yola çıkarak sorun olmaması hatta ferah bir ortam sağlaması gerek.

Bu linkte ürünün sıvı soğutma ile görseli var fikir sahibi olabilirsin. (Zalman marka sıvı soğutma).

Link zalman Z10 u açıyor alttaki seçeneklerden istediğiniz kasa olan Z10 Plus u seçip görsellere bakınız

Son düzenleme:
Yükseklik: 488 mm.
Epeydeki ölçü.

Anakartınızın epeydeki ölçüsü"
En:24.4cm
Boy:24.4cm

Anakart microatx.
Kasa exhanted ATX(ATX'in bir büyüğü)
Destekliyor.
Ölçülerden yola çıkarak sorun olmaması hatta ferah bir ortam sağlaması gerek.

Bu linkte ürünün sıvı soğutma ile görseli var fikir sahibi olabilirsin. (Zalman marka sıvı soğutma).

Link Zalman Z10'u açıyor alttaki seçeneklerden istediğiniz kasa olan Z10 Plus'u seçip görsellere bakınız.

Ürünün ön panelinde 3x140 mm fan düzeni olduğu için Zalman Z10 Plus modelinde karar kıldım teşekkür ederim yardımıcı olduğunuz için.

Bende de zalman z10 plus kasa mevcut. Acaba bu kasaya arctic liquid 360mm sıvı soğutma üst kısmına sığar mı acaba ?

Öne sığıyor fakat üste sığar mı acaba? Benim anakartın Vrm soğutucuları biraz büyük. O yüzden sığar mı sığmaz mı bilemedim.

1703949700727.png

Yeni konular

Geri
Yukarı