RTX 4070 yerine ikinci el garantili RX 7800 alınır mı?

Benim kafamı Ray Tracing ve DLSS3.5 çok karıştırıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videolardan performans farklarını karşılaştırabilirsiniz.

AM4 almayın o zaman bekleyin ben size ucuz birkaç şey önereyim.
XPG Lancer Blade Siyah DDR5-6000Mhz CL30 16GB (1x16GB) Single Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 2 tane şundan.
Bayağı uzun süre götürecek bir sisteminiz olur. 2025 Kasım'ı gibi son çıkacak olan AM5 neslinden alıp 3 sonraki neslin R7'sine güncellersiniz. X olmayan modelini kaldırabilecek bir anakart. Geleceğe güzel yatırım olur.

Hocam RAM'in 6000MHz olması şart mı 2. elden uyguna bulmaya çalışıyorum da.

Hocam RAM'in 6000MHz olması şart mı 2. elden uyguna bulmaya çalışıyorum da.

Şart değil ancak Ryzen 7000 serisi en verimli performansı tam 6000'de veriyor. 6000 altında FPS kaybediyor 6000 üstünde FPS kaybediyor. CL süresi de önemli, 6000MHz RAM'lerde satılan en düşük CL de 30 olduğu için bunu önermiştim.

Şart değil ancak Ryzen 7000 serisi en verimli performansı tam 6000'de veriyor. 6000 altında FPS kaybediyor 6000 üstünde FPS kaybediyor. CL süresi de önemli, 6000MHz RAM'lerde satılan en düşük CL de 30 olduğu için bunu önermiştim.

32 GB bakıyorum bu nasıl sizce

Garantili bulabileceğimi pek zannetmiyorum. Garantisiz de almak istemiyorum. 2 ay sonra kırılsa elimde kalacak. Paramı çöpe atmaktansa biraz daha fazla vermek daha mantıklı gibi geldi.
Yani garanti konusunda bir şey diyemiyorum ancak performans olarak benzer oldukları içi ek olarak fiyat farkını da düşünüldüğünde şahsen alınabilecek bir risk olarak görüyorum, tabi garantili bir ürün almak istiyorsanız 4070 daha mantıklı olacaktır bence iyi forumlar.

32 GB bakıyorum bu nasıl sizce.

200TL daha koysanız 30CL alabiliyorsunuz zaten.

Geri
Yukarı