RTX 4070'li sistem kendi kendine kapanıyor

Bil_Berk

Hectopat
RAM
5600Mhz Kingston FURY 2x8gb
SSD veya HDD modeli
WD570
Ekran kartı
Gigabyte RTX4070
Anakart
A620M H
İşlemci
AMD Ryzen 7500F
Merhaba sistemimi alalı 1, 1.5 ay oldu ilk haftalarda bu durumu 1 kez yaşamıştım ama son zamanlarda dün ve bugün gene aynı sorun yaşandı. Öncelikle şöyle oluyor; ekran bir anda gidiyor, ekran kartı fanım son hız çalışmaya başlıyor, bilgisayardaki o an duran uygulamanın veya Discord da sohbet ettiğim kişilerin sesi geliyor ama sesim gitmiyor. Sisteme reset atınca normale dönüyor. Bu sorun canımı sıkmaya başladı, özellikle bilgisayarı bir şey indirirken açıp tuttuğumda bilgisayara bir şey olacak diye çok korkuyorum. Araştırma yaptığıma göre ya ekran kartı ya da PSU da sıkıntı olabilir diyorlarlar. Donanımımı aşağıdaki SS'ten görebilirsiniz. Ekran kartım RTX 4070, PSU'm FPS HydroK Pro 80+ bronz sertifikalı.
Ekran görüntüsü 2024-01-04 115753.png

Merhaba sistemimi alalı 1, 1.5 ay oldu ilk haftalarda bu durumu 1 kez yaşamıştım ama son zamanlarda dün ve bugün gene aynı sorun yaşandı. Öncelikle şöyle oluyor; ekran bir anda gidiyor, ekran kartı fanım son hız çalışmaya başlıyor, bilgisayardaki o an duran uygulamanın veya Discord da sohbet ettiğim kişilerin sesi geliyor ama sesim gitmiyor. Sisteme reset atınca normale dönüyor. Bu sorun canımı sıkmaya başladı, özellikle bilgisayarı bir şey indirirken açıp tuttuğumda bilgisayara bir şey olacak diye çok korkuyorum. Araştırma yaptığıma göre ya ekran kartı ya da PSU da sıkıntı olabilir diyorlarlar. Donanımımı aşağıdaki SS'ten görebilirsiniz. Ekran kartım RTX 4070, PSU'm FPS HydroK Pro 80+ bronz sertifikalı.Eki Görüntüle 2073827

Kabloları bir kontrol eder misin? Gevşek kabloları yerine oturt. Belki kablolamadan kaynaklıdır sorun.

Hocam kasa içerisindeki kablolamada sıkıntı olsa 4 gün öncesine kadar da bu sorun ile karşılaşırım diye düşündüm.
kasa içindeki kabloları kastediyorum ben hocam. ekran kartı, cpu, sata kabloları falan.
sanırım sorun rtx4070 te 16 pini özel 8 pinli dönüştürücü var onda olabileceğini düşünüyorum, vakti gelince itopyaya gönderip sorgulayacağım çünkü o kabloyla oynayınca sanki fark ettim ki görüntü gelmiyor.

Sanırım sorun RTX4070'te 16 PIN'i özel 8 pinli dönüştürücü var onda olabileceğini düşünüyorum, vakti gelince İtopya'ya gönderip sorgulayacağım çünkü o kabloyla oynayınca sanki fark ettim ki görüntü gelmiyor.

Hocam servise götürsem ben hiç uğraşmak istemiyorum. Baktım şimdi alalı 50 gün olmuş.

Sanırım sorun RTX4070'te 16 PIN'i özel 8 pinli dönüştürücü var onda olabileceğini düşünüyorum, vakti gelince İtopya'ya gönderip sorgulayacağım çünkü o kabloyla oynayınca sanki fark ettim ki görüntü gelmiyor.

Hocam sanırım sende aynı setup topladın. Bende hazır kasada oynama yapıp almıştım sorunu çözebildinmi.

Son düzenleme:
Hocam servise götürsem ben hiç uğraşmak istemiyorum. Baktım şimdi alalı 50 gün olmuş.

Hocam sanırım sende aynı setup topladın. Bende hazır kasada oynama yapıp almıştım sorunu çözebildinmi.

Hocam vok frıday 3 sistemin adı 26 bine almıştım İtopya'dan volkan oyun kuvvetleri kanalı sponsorluğunda, birkaç gündür sorun yaşamadım en azından kullanırken ama iç tozunu alıp kabloyu taktığımda bazen görüntü gelmiyor çıkar tak ya da oynama yaparak görüntüyü verebiliyorum. Onun dışı sorun gözükmüyor.

Geri
Yukarı