Çözüldü RTX 4070M'in en fazla kaç wattlık modeli var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
50-55 bin

EmirhanÇolak10

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1tb-2tb ssd
RTX 4070M ekran kartlı, i7 12-13 / i9 12-13. nesil işlemci 32 ya da 16 GB RAM bir laptop arıyorum 50-55 bin ₺ gibi bir bütçem var cihaz öneriniz var mıdır?

En iyi soğutma msı ve rog mu 😀
MSI bildiğimden biri gerçekten soğutması çok çok iyi düz THİN serisinden bahsetmiyorum hepsinin en üst seviye cihazları karşılatırıldığında baktığımda sıralama bu bir de LEGİON da katılır bu sıraya bu 3 seri dışında yok, OMEN bir ara iyiydi sonra bozdu diye gördüm.

MSI bildiğimden biri gerçekten soğutması çok çok iyi düz THİN serisinden bahsetmiyorum hepsinin en üst seviye cihazları karşılatırıldığında baktığımda sıralama bu bir de LEGİON da katılır bu sıraya bu 3 seri dışında yok, OMEN bir ara iyiydi sonra bozdu diye gördüm.
Lenovo legion pro 7 deneme şansım oldu ve inan saydıklarından 2 3 gömlek üst. Elin klavyenin neresindeyse ısıyı diğer tarafa yönlendiriyor. Razer Blade 17 PRO, Legion varken soğutmada kimse ellerine su dökemez.

Lenovo legion pro 7 deneme şansım oldu ve inan saydıklarından 2 3 gömlek üst. Elin klavyenin neresindeyse ısıyı diğer tarafa yönlendiriyor. Razer Blade 17 PRO, Legion varken soğutmada kimse ellerine su dökemez.
Aynı şekilde dell i deneme fırsatım olmadı ama o da iyidir diye düşünüyorum.

Ben zaten onlar daha iyi demedim bu 3 marka dedim belki en iyileri LEGİON'dur bilemem ama bu 3 marka ve serisi çok iyiler alınacaksa bu 3 marka/seri arasından alırsa en azından net 2 yıl soğutma konusunda sorun yaşamaz demek istedim. Yoksa LEGİON iyidir yazmayı unutmuşum olabilir şu anda iş yerindeyim aklıma gelen bunlardı.

Ya açık konuşmak gerekirse hep risk var; mesela ben ROG aldım zamanın en yüksek işlemci konfügürasyonu ile geliyordu ekran kartı da RTX 2060 115W o da en yüksek W değeri ile geldi, ekranı desen en kaliteli paneli kullanmışlar %100 sRGB değerine sahipti ama bil bakalım ne oldu? Cihaz fabrika çıkışlı sorunlu geldi 2 yıldır davalığım; cihazı ASUS bedava onardı -ki anakart değişti ve ekran ona rağmen sorunum devam ediyor- buna rağmen değişim yapmadılar. Yani özetle ASUS, MSI, HP, LENOVO, ACER bu markaların en yüksek cihaz ve premium serilerinde bile sorunlar olabiliyor. Ancak alacaksan en azından bu markaların üst seviye modellerini al ki sorun yaşama ihitmalin azalsın. ROG serisinde problem yaşayan azdır mesela TUF'a göre ama yaşanır mı yaşanır... Bu yüzen önerim; OMEN, ROG, LEGİON, PREDATOR ve HELİOS, RAİDER gibi serileri alman ki sorun yaşama ihitmalin azalsın. Zaten en iyi soğutmaya sahip MSI ve ROG'da bile maksimum 2 yıl sonra macun değişimi gelicek ve eskisi gibi aynı sıcaklıkları alamayacaksın bunu laptop kullananlar anlarlar hatta bir ara sadece termal macun konuları açılıyordu. Özetle kolay gelsin sana, dava sonuçlansın ben masaüstüne geçeceğim alırsam basit bir İ5 yada İ7 işlemcili ultrabook alırım o da bana dışarıda kod yazmaya yeterde artar bile, render alacaksam gelir evime alırım yada uzaktan masaüstüne bağlanır işlemleri yaparım ama bir daha laptop almamak için elimden geleni yaparım...
ROG bu yıl olarak zaten genel olarak sorunlu bir seriydi forumda çok konusu yazıldı. Coilwhine lar ekran sorunları vs vs.

Aynı şekilde dell i deneme fırsatım olmadı ama o da iyidir diye düşünüyorum.
DELL Alienwere gerçekten o da efsane doğru iyi hatırlattın marka aklıma gelmemişti ama G15 serisi tavsiye etmiyorum en son kontrol yazılımı bile doğru düzgün çalışmıyordu G15 RTX 3050 olan konfügürasyonda sıkıntılıydı ve bu yabancı kaynaklarda da böyleydi düzelttilerse alınabilir elbette soğutma performanına bakılarak.

Ben zaten onlar daha iyi demedim bu 3 marka dedim belki en iyileri LEGİON'dur bilemem ama bu 3 marka ve serisi çok iyiler alınacaksa bu 3 marka/seri arasından alırsa en azından net 2 yıl soğutma konusunda sorun yaşamaz demek istedim. Yoksa LEGİON iyidir yazmayı unutmuşum olabilir şu anda iş yerindeyim aklıma gelen bunlardı.
"En iyi soğutmaya sahip" yazınca doğal olarak öyle anlışılıyor.

"En iyi soğutmaya sahip" yazınca doğal olarak öyle anlışılıyor.
Sıraya sadece LEGİON dahil etmedim o kadar dostum başka bir eksik yok "en iyisi bu" değil "en iyi soğutmaya sahip" dedim arada biri işaret ederken diğeri bir "grup" gösteriyor. DELL dediğin gibi olabililr ama Türkiye'de satışı yok diye biliyorum Alienwere serisinin...

Ben Almayada Legion 7 Pro alacakken RTX 4070 R9 7940HS Tuf aldım açıkçası. Çünkü almanyadan alsam direkt taksit olmadan 70-80 gibi bir rakam ödeyecektim. Tr de ise aylık 3 4 e işlemcisi ve ekran kartı genel olarak üst düzey olan bir laptop sahibi oluyorsunuz bence çok daha mantıklı. Hem gerçekten bana fazlaydı üniversite için alıyorum 4080 le pek işim olmayacağını anladım.

Sıraya sadece LEGİON dahil etmedim o kadar dostum başka bir eksik yok "en iyisi bu" değil "en iyi soğutmaya sahip" dedim arada biri işaret ederken diğeri bir "grup" gösteriyor. DELL dediğin gibi olabililr ama Türkiye'de satışı yok diye biliyorum Alienwere serisinin...
Blade 17 Pro bence aralarındaki en iyisi olabilir. Satışı var mıdır bilmiyorum.

Ben Almayada Legion 7 Pro alacakken RTX 4070 R9 7940HS Tuf aldım açıkçası. Çünkü almanyadan alsam direkt taksit olmadan 70-80 gibi bir rakam ödeyecektim. Tr de ise aylık 3 4 e işlemcisi ve ekran kartı genel olarak üst düzey olan bir laptop sahibi oluyorsunuz bence çok daha mantıklı. Hem gerçekten bana fazlaydı üniversite için alıyorum 4080 le pek işim olmayacağını anladım.
Mantıklı düşünmüşsün bence, zaten bu cihazları alıyorsan en az 4 yıl hatta 5 yıl cihaz değiştirmemen gerekir tabii paran varsa onu bilemem ama amacı bu cihazların yoksa bu şey gibi; her sene en yeni İphone'u alıp durmak gibi oysaki o cihazlar en az 5 yıl teklememek için çıkıyor. Eğer köklü bir değişiklik yoksa bence yaptığın doğru bir hareket.
Blade 17 Pro bence aralarındaki en iyisi olabilir. Satışı var mıdır bilmiyorum.
Bildiğim kadarıyla yok olsa o da girerdi ben Türkiye'de alabileceği cihazlara baktım yoksa yurt dışında istediğin konfügürasyonda cihaz yapan yerler bile var; sen diyorsun 5 bakır ısı borusu olsun hemen ona göre tasarımı yapıyorlar, işlemcisi bu olsun, ekran kartı şu olsun diyorsun filan güzel ama tabii pahalı bu hizmet.

Mantıklı düşünmüşsün bence, zaten bu cihazları alıyorsan en az 4 yıl hatta 5 yıl cihaz değiştirmemen gerekir tabii paran varsa onu bilemem ama amacı bu cihazların yoksa bu şey gibi; her sene en yeni İphone'u alıp durmak gibi oysaki o cihazlar en az 5 yıl teklememek için çıkıyor. Eğer köklü bir değişiklik yoksa bence yaptığın doğru bir hareket.

Bildiğim kadarıyla yok olsa o da girerdi ben Türkiye'de alabileceği cihazlara baktım yoksa yurt dışında istediğin konfügürasyonda cihaz yapan yerler bile var; sen diyorsun 5 bakır ısı borusu olsun hemen ona göre tasarımı yapıyorlar, işlemcisi bu olsun, ekran kartı şu olsun diyorsun filan güzel ama tabii pahalı bu hizmet.
Bence de türkiyede laptop seçeneği olarak pek seçenek yok.
Benim yaptığım ise 70 80 vermektense 44 ü 12 ayda vermek oldu üründen de çok memnunum açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı